• Головна
  • На Рівненщині люди масово труяться відходами з заводів
10:51, 13 вересня 2019 р.

На Рівненщині люди масово труяться відходами з заводів

На Рівненщині люди масово труяться відходами з заводів

Мешканці села Нова Нюбомирка обурюються ситуацією, яка склалась: на території села працюють підприємства, які просто труять своїми відходами його мешканців. Люди вже на собі відчувають вплив цих викидів, адже мають хвороби дихальних шляхів та алергічні реакції.

Для вирішення цієї ситуації з ініціативи голови ОТГ Миколи Шустова зібралося виїзне засідання екологічної комісії. До складу якої увійшли представники Держспоживслужби, Державної екологічної інспекції, Департаменту екології та природніх ресурсів, ГУ НП України у Рівненській області, пише сайт «Рівняни».

Чимало мешканців села, які дізналися про виїзне засідання прийшли, щоб висловити своє обурення ситуацією,що склалася. Люди нарікають, що підприємства працюють цілодобово, а коли приїхала комісія почали робити вигляд, що їх робота призупинена. Крім того, люди вже на собі відчувають вплив цих викидів, адже мають хвороби дихальних шляхів та алергічні реакції.

– Вони травлять людей цілодобово, ще сьогодні вранці все працювало. Тепер же, коли приїхав голова ОТГ та члени комісії, тільки одне підприємство працює і те не на повну потужність,– говорить мешканка села Нова Любомирка Валентина. – Якщо глянути статистику смертності, рівень хвороб нашого села, ви побачите, що він точно вищий, ніж по всій ОТГ. У нашому селі тільки великих підприємств шість, а податки вони сплачувати нам не хочуть і навіть дорогу, яку самі розтрощили не можуть зробити.

Голова Олександрійської ОТГ Микола Шустов каже, що минулого року спілкувався із директором вапняно-силікатного підприємства Андрієм Кузбитом, який запевнив, що підприємство розробляє проектно-кошторисну документацію на встановлення нових фільтрів. Але судячи з того, що можна побачити хмари диму та пилу. А городина, дахи будинків, авто постійно у вапняному нальоті – припускають, що ніяких фільтрів там і близько немає.

– Ми не прагнемо зупинити підприємства, а хочемо, щоб вони працювали відповідно до чинного законодавства та згідно усіх європейських стандартів. Адже так, як зараз вони працюють, то це викликає обурення усіх мешканців села і це справді «екологічний геноцид», – зазначив Микола Шустов.У вирішення цього питання моя позиція є непохитною. І якщо зараз нам не вдасться добитися результатів на рівні області, то я готовий звертатися до Президента України, щоб вирішити цю проблему нашої ОТГ.

Чи справді викиди перевищують всі можливі допустимі норми поки сказати важко, адже управління Держпродспоживслужби в Рівненській області самовільно таку перевірку провести не може.

– Наразі ми не можемо стверджувати, що із заводів є викиди, які перевищують допустиму норму. Для початку ми повинні перевірити документацію підприємств з переліком шкідливих викидів. Самовільно проводити перевірку цих підприємств наше управління не має права. У п’яницю, шостого вересня, працівники лабораторного центру провели дослідження. У пробах повітря працівники лабораторного центру виявили перевищення концентрацій лише формальдегіду в 1,6 і 1,2 рази, – розповіла співробітниця управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Ірина Сафонова.

Після тривалого обговорення члени комісії на чолі з головою ОТГ Миколою Шустовим намагалися поспілкуватися з керівництвом заводів, які працюють на території села. Зокрема, директором вапняно-силікатного та асфальтного заводів. Але на жаль керівники чи то були на нарадах і у відрядженнях, чи то просто не захотіли спілкуватися щодо вирішення проблеми.

Фото - Рівняни. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Рівне #екологія #комісія #заводи #відходи #отруєння
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...