• Головна
  • У Рівному відбулися меморіальні заходи до 75-річчя операції «Вісла» (ФОТО)
13:14, 6 вересня 2019 р.

У Рівному відбулися меморіальні заходи до 75-річчя операції «Вісла» (ФОТО)

У Рівному відбулися меморіальні заходи до 75-річчя операції «Вісла» (ФОТО)

Сьогодні у Рівному, біля Пам’ятного знаку спорудженому до  60-річчя депортації українців Холмщини, Підляшшя, Надсяння, Лемківщини із своїх етнічних земель, що на перехресті вулиць Чорновола та Драгоманова, відбулися меморіальні заходи до 75-річчя операції «Вісла».

Представники влади, родини переселенців, небайдужі рівняни поклали квіти до Пам’ятного знаку, молебнем вшанували пам’ять тих, хто загинув.

Міський голова Рівного Володимир Хомко звернувся до всіх присутніх:

– Шановні присутні, родини переселенців! Ми сьогодні зібралися щоб згадати одну із трагічних сторінок нашого народу та вшанувати пам’ять тих, хто постраждав під час цих подій. Сторінка по трагічності на одному щаблі з голодоморами, репресіями, окупаціями і стосувалась не малої кількості людей. Наш святий обов’язок про це пам’ятати. Шануймо пам’ять своїх предків!

Довідково:

У 2019 році виповнюється 75 років від початку депортації з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках українців - автохтонних мешканців цих регіонів.

Сотні тисяч українців було депортовано у примусовому, позасудовому порядку. Загалом, за офіційними даними у 1944-1946 роках. було переселено до СРСР 482,8 тисяч осіб.

У 1947 році залишки українського населення, біля 150 тис. осіб, з історичних українських земель у складі Польщі в рамках Акції “Вісла” було депортовано на північ та північний захід Польщі.

У наступні роки (до 1951-го) до УРСР з території Польщі було переселено ще близько 50 тисяч осіб.

Депортація супроводжувалася терором, репресіями, конфіскацією майна, встановленням режиму спецпоселень для депортованих українців, обмеженням їх політичних, соціальних, економічних і культурних прав. Тотальне виселення корінних українців зі споконвічних теренів за етнічною ознакою було ретельно сплановане і брутально здійснене комуністичними режимами Польщі та СРСР. Виселені з території Польщі українці знайшли свою другу домівку в різних регіонах України від Галичини до Причорномор’я, Слобожанщини та Донеччини.

ФОТО - Рівненська міська рада.

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Рівне #меморіал #пам'ять #операція #Вісла
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...