• Головна
  •  На Рівненській атомці розпочали роботу міжнародні експерти (ФОТО)
15:51, 4 вересня 2019 р.

 На Рівненській атомці розпочали роботу міжнародні експерти (ФОТО)

  На Рівненській атомці розпочали роботу міжнародні експерти (ФОТО)

На Рівненській АЕС розпочалась місія підтримки на тему «Обмін інформацією та досвідом в області запобігання потрапляння сторонніх предметів». До складу іноземної делегації, окрім представників регіонального центру, увійшли експерти Паризького центру ВАО АЕС, а також АЕС Моховце (Словаччина), АЕС Темелін (Чехія), АЕС Тяньвань (Китай) та АЕС Козлодуй (Болгарія). З боку РАЕС участь у роботі місії беруть фахівці енергоремонтного підрозділу (ЕРП) та інших основних цехів підприємства.

Місію, яка триватиме з 1 по 10 вересня, організовано на запит Рівненської АЕС з метою передачі позитивного досвіду в області попередження потрапляння сторонніх предметів у внутрішні порожнини обладнання.

Фахівці перевірятимуть проведення робіт щодо попередження потрапляння сторонніх предметів в обладнання за усіма напрямками: дотримання нормативної бази, навчання персоналу, контроль виконання робіт, наявність наочних матеріалів.

Потрапляння сторонніх предметів у відкрите обладнання і компоненти систем першого контуру АЕС можуть призвести до пошкодження ядерного палива та обладнання АЕС, до збільшення дозового навантаження на персонал і радіоактивного забруднення, недовироблення електроенергії та комерційних втрат.

У перший день зустрічі відбулась робоча нарада на чолі із генеральним директором РАЕСПавломПавлишиним за участю заступників головного інженера електростанції та керівників її структурних підрозділів.

– Вдячний команді експертів за участь у місії підтримки, оскільки обмін досвідом є важливим для Рівненської АЕС. Тематика МП є особливо актуальною на сьогоднішній день для усіх АЕС світу. На жаль, на підприємствах різних галузей й надалі трапляються серйозні випадки, які впливають на їх безпечну роботу. Від проведення місії ми очікуємо рекомендацій щодо покращення в області запобігання потрапляння сторонніх предметів на РАЕС,– зазначив Павло Павлишин.

У свою чергу керівник команди експертів Олег Семененко, зауважив на тому, що у порівнянні з попередніми місіями на РАЕС, ця має комбінований формат. 


– Завдання команди оцінити поточний стан справ РАЕС в області попередження потрапляння сторонніх предметів у порожнини обладнання. З одного боку експерти проведуть спостереження за роботою спеціалістів електростанції на розкритому обладнанні енергоблоку №4 та опитування персоналу, проаналізують документацію, тобто отримають інформацію. З іншого – поділяться власною – на завершення місії експерти презентують свої практики і поділяться досвідом в галузі запобігання потрапляння сторонніх предметів при проведенні технічного обслуговування і ремонту розкритого обладнання. В підсумку команда експертів надасть незалежну оцінку та попередні рекомендації щодо поліпшення процедур в частині проведення робіт на розкритому обладнанні,прокоментував Олег Семененко.

В рамках наради фахівці Рівненської АЕС виступили з презентаціями на тему МП. Експертами ВАО АЕС відзначено великий обсяг заходів, вжитих рівненськими атомниками щодо запобігання потрапляння сторонніх предметів та дотримання усіх позитивних практик, які нині реалізовані у атомній енергетиці світу.

  На Рівненській атомці розпочали роботу міжнародні експерти (ФОТО), фото-1

*Довідково:Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС для спільного досягнення найвищого рівня безпеки та надійності при експлуатації своїх атомних станцій.

Проведення місій підтримки є однією з ефективних програм ВАО АЕС, що сприяють підвищенню безпеки та надійності експлуатації атомних електростанцій всього світу. Вони є добровільними і виконуються за заявками АЕС.

Читайте також:Як вплинули скиди вод з Рівненської атомки на стан води у річці Стир?

Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Рівне #РАЕС #атомка #міжнародні #експерти #місія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...