• Головна
  • Як працюватиме фінансування меддопомоги за новою моделлю у Рівненській області?
08:13, 28 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Як працюватиме фінансування меддопомоги за новою моделлю у Рівненській області?

Як працюватиме фінансування меддопомоги за новою моделлю у Рівненській області?

Всі заклади вторинного та третинного рівнів медичної допомоги Рівненської області готові укласти угоди з НСЗУ Національна служба здоров'я України щодо фінансування за новою моделлю. Окрім тих, що МОЗ виключив з переліку, зазначив заступник начальника ОУОЗ Олег Вівсянник.

У Рівному шість КНП у листопаді цього року укладатимуть угоди з НСЗУ щодо фінансування вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. А вже із січня наступного року ця система запрацює у державі.

Як це працюватиме. Досвід #Полтавської області представницька рівненська медична делегація вивчала на #Полтавщині, де відбувається пілотний проєкт з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. У 56-ти комунальних закладах Полтавської області вводять тарифи і коригувальні коефіцієнти, на основі яких ЗОЗ отримуватимуть кошти від НСЗУ за надані медичні послуги. Відтепер у лексиконі лікарів з’явиться нова термінологія:

ваговий коефіцієнт - коригувальний коефіцієнт, що враховує характеристики складності клінічних випадків та інтенсивність використання ресурсів для діагностики і лікування в рамках однієї діагностично спорідненої групи щодо загальної середньої вартості діагностики та лікування клінічного випадку в умовах стаціонару;

пролікований випадок - комплекс наданих медичних послуг пацієнту, пов’язаних з лікуванням клінічного випадку в умовах стаціонару, що завершується вибуттям пацієнта із стаціонару;

середній індекс структури випадків - середнє значення всіх вагових коефіцієнтів за пролікованими випадками у стаціонарних умовах у відповідному періоді. НСЗУ у межах пілотного проекту укладає з учасниками пілотного проекту договори про медичне обслуговування населення на надання медичних послуг, пов’язаних з наданням спеціалізованої (вторинної) медичної допомоги.

Упродовж триденної робочої поїздки делегація нашої області побувала від найвіддаленішого ФАПу і аж до обласної лікарні. Продуктивна зустріч була організована Центрами розвитку місцевого самоврядування як Полтавщини, так і Рівненщини. У нашій області ЦРМС очолює Руслан Сивий.

“Нова система дає можливість впорядкувати фінансові відносини між НСЗУ та ЗОЗ. Останні будуть чітко бачити, за що отримують кошти, - розповідає начальник Управління охорони здоров’я м.Рівне Віктор Іськів. - Підприємства починають боротися за пацієнта. Це буде стимулювати керівника КНП набирати кваліфікований медперсонал, до якого йдуть люди. Це мотивує лікарів підвищувати свій професійний рівень. А пацієнту добре, бо він зможе віддати своє здоров’я у руки професіоналів. ”

Записала Алла Сищук, Управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації

Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #фінансування #меддопомога #первинка #вторинка #лікарі #лікарні #новини #новини Рівного #Рівне #новини Рівненщини #Рівненщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...