• Головна
  • Унікальний Інтерактивний музей стародруків презентували на Рівненщині (ФОТО)
10:57, 31 липня 2019 р.
Надійне джерело

Унікальний Інтерактивний музей стародруків презентували на Рівненщині (ФОТО)

Унікальний Інтерактивний музей стародруків презентували на Рівненщині (ФОТО)

У понеділок, 29 липня, у Музеї книги та друкарства міста Острога відбулася презентація проекту «Інтерактивний музей стародруків», що став переможцем конкурсу від Міністерства культури України «Малі міста – великі враження».

Для острожан і гостей міста про заплановані у музеї зміни розповідали директор КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острог» Микола Манько, автори проекту - заступник директора з наукової роботи Андрій Брижук та завідувачка Музею книги та друкарства Світлана Позіховська.

Співавторка проекту Світлана Позіховська анонсувала, що впродовж чотирьох місяців 2019 року експозицію Музею книги та друкарства перебудують, а виставкову залу першого поверху вежі перетворять у культурний ХАБ, де за допомогою відеопроекції демонструватимуть історію Луцької брами. Окрім того, у цій залі передбачене створення виставки десяти найцінніших книг, а також їхнє відцифрування. За допомогою встановлених Touch-моніторів відвідувачі зможуть самостійно дізнатися про виставки та експонати музею. Під час реалізації «Інтерактивний музей стародруків» просторові рішення експозиції виконають, ураховуючи особливості будівлі XVI ст. й потреб людей з інвалідністю.

- Безперечно, усі ці зміни в нашому музеї виправдані, адже ми маємо йти в ногу з часом та відповідати на запити суспільства. Сучасний відвідувач прагне, щоб його знайомство з музеєм та експонатами було інтерактивним. Власне, у майбутньому Інтерактивному музеї стародруків можна буде погортати електронні версії найцінніших книг за допомогою Touch-моніторів та дізнатися історію вежі, переглянувши панораму, проектовану на чотирьохсотлітні стіни, – підкреслив керівник проекту Андрій Брижук.

Зауважимо, що автори проекту висловлюють сподівання, що реалізація «Інтерактивного музею стародруків» сприятиме збільшенню кількості відвідувачів. Також вони підкреслили, що під час перебудови експозиції деякі з виставкових зал Музею книги та друкарства будуть відкриті для відвідувачів.

Дізнатися про цікаве перетворення Музею книги та друкарства прийшло багато острожан та гостей міста. Заступниця Острозького міського голови Оксана Ситницька та керівниця Туристично-інформаційного центру м. Острог Анастасія Драчук поділилися власним досвідом реалізації проекту «Культурний барбакан», який вони разом із ініціативною групою втілювали в життя минулого року після перемоги у конкурсі «Малі міста – великі враження». Багато запитань та слушних порад звучало від директорки Музею історії Острозької академії Анастасії Хеленюк, очільниці Острозької школи мистецтв Наталії Балаушко, депутата міськради Вадима Бондарчука, отця Вітольда-Йосифа Коваліва та інших. Працівники заповідника висловили щирі сподівання, що острожани не стоятимуть осторонь і активно долучатимуться до реалізації проекту.

Довідково: Луцька надбрамна вежа XVI століття — пам’ятка архітектури національного значення. Вежа відігравала роль центральної ланки в оборонній системі міста зі сторони дороги на Луцьк. Належить до унікального типу укріплених міських воріт типу барбакан, є однією з трьох споруд такого типу, що збереглися до наших днів на території України. Музеї книги та друкарства м. Острога у вежі відкрито 10 грудня 1985 року на кошти Товариства любителів книги. Автор тематико-експозиційного плану музею – Світлана Позіховська. На сьогодні колекція нараховує 4 900 експонатів основного музейного фонду, зокрема майже півтори тисячі стародруків XVI-XVIII cтоліть, серед яких Острозька Біблія 1581 року, та біля 150 рукописів XVI-ХХІ століть.

Музей книги та друкарства м. Острог розташовано на вул. В. Чорновола, 3а, (м.Острог, Рівненська область).

Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей #проект #стародруки #Інтерактивний музей стародруків #Острог #новини #новини Рівного #новини Рівненщини #Рівненщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...