14:47, 30 липня 2019 р.
Надійне джерело
Немає документів - немає послуг: відтепер рівнянам необхідно укладати спеціальні договори з комунальниками
Новий закон «Про житлово-комунальні послуги” передбачає договори з комунальниками, які необхідно укласти кожному, хто користується в своїй оселі газом, теплом, водою та електроенергією. Зробити це потрібно до 1 січня 2020 року.
В угодах будуть чітко прописані права і зобов’язання кожної сторони.
“Як постачальник комунальної послуги наше підприємство зацікавлене, аби споживачі укладали з нами угоди, в яких будуть чітко прописані зобов’язання та відповідальність сторін. Це одразу зняло би чимало питань, які виникають зараз, – говорить директор ТОВ «Рівнетеплоенерго» Олександр Корчинський. – Ми постачаємо тепло до будинку. А далі, відповідно до площі помешкань і наданих послуг, вираховуємо їхню вартість. Внутрішні мережі кожного будинку нині – поза зоною нашої відповідальності. І хоча люди за їх утримання платять гроші,у більшості випадків ті, хто мав би ними опікуватися, цього не роблять. Коли ж в будинку із мережами виникають проблеми, то мешканці одразу звинувачують нас. Тепер же, після укладання договорів, буде чітко визначено, хто відповідає за внутрішньобудинкові мережі, хто їх буде обслуговувати, ремонтувати і так далі. Споживачі самі вирішуватимуть із ким з надавачів подібних послуг їм вигідніше працювати. З тими і укладатимуть угоди. Чи ми зможемо виконувати такі роботи, вирішуватимемо по кожному будинку індивідуально. Адже у різних спорудах свої опалювальні системи. До того ж мешканці часто порушують їх роботу, коли на власний розсуд зменшують чи збільшують у своїй квартирі кількість батарей, підключають до загальної системи свою «теплу підлогу» чи проводять інші «поліпшення».
Зараз існує кілька типів таких угод, з яких споживач може обирати будь-який. Або одразу декілька для різних послуг.
Індивідуальні
Укладаються з власником квартири. Це єдиний можливий тип угоди на газо- та електропостачання. Передбачає облік наданих послуг на вході в будинок та на вході у квартиру, а також абонплату за обслуговування. Поточний ремонт та обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку здійснює виконавець на підставі договору. Капітальний ремонт внутрішньобудинкових мереж, через які надається комунальна послуга (наприклад, труб опалення) виконується коштом співвласників багатоквартирного будинку з залученням відповідних служб. Технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем електро- та газопостачання здійснює суб’єкт, визначений співвласниками багатоквартирного будинку, за рахунок співвласників.
Колективний договір з управителем
Співвласники багатоквартирного будинку визначають управителя. Після цього підписують із ним угоду і він укладає договори з постачальниками від імені співвласників. Виконавець відповідає за якість послуги до «входу в будинок». До вартості комунальних послуг не входить плата за абонобслуговування та плата за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку. Технічне обслуговування, поточний і капітальний ремонти цих мереж здійснюються коштом співвласників. Такий тип договору може бути укладений лише за умови наявності будинкового вузла (вузлів) обліку, що забезпечує загальний облік споживання комунальної послуги в будинку.
Договір колективного споживача – ОСББ
Його підписують об’єднання співвласників і надавачі комунальної послуги. У такому разі відносини між надавачем послуги, колективним споживачем та мешканцями регулюються статутом такого об’єднання і рішеннями його уповноважених органів управління.
Варто пам’ятати, що навіть при колективному договорі кожен окремий споживач сам відповідає за свою заборгованість. У разі її наявності постачальник послуги нараховуватиме пеню. А якщо буде така необхідність, то і відключатиме конкретного боржника, а не цілий будинок.
Процедура відключення теж прописана в законі. Надавач послуги має попередити боржника щонайменше за 30 днів. За цей час споживач має можливість погасити борг або оскаржити правомірність відключення.
Ті споживачі, які відмовилися від укладання договору, комунальні послуги отримувати не будуть. Однак за вже отримані послуги так чи інакше доведеться заплатити.
Підготовлено за матеріалами газети «Сім Днів».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
15:49, 5 травня 2023 р.
live comments feed...