• Головна
  • Кадри, у яких зупиняється мить: презентація фотовиставки про незвідане сьогодення Чорнобиля відбулася у Рівному (ФОТО)
19:25, 24 липня 2019 р.

Кадри, у яких зупиняється мить: презентація фотовиставки про незвідане сьогодення Чорнобиля відбулася у Рівному (ФОТО)

Кадри, у яких зупиняється мить: презентація фотовиставки про незвідане сьогодення Чорнобиля відбулася у Рівному (ФОТО)

Сьогодні 24 липня в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація виставки учасників подій Чорнобильської трагедії з перших днів 1986 року. Олександр Харват (Україна), Ната Звіададзе (Грузія) та Антоніо Арагон Ренунціо (Іспанія) презентували свої фотографічні роботи у виставці під назвою «Чорнобиль, чорна биль, чорний біль».

Побачене та почуте вражає, тілом проходять мурахи.
Який Чорнобиль сьогодні ? Хто там мешкає ? Як проходив 4х денний фототур в лютому 2019 та що з природою у зоні, де 33 роки тому трапилась найжахливіша, досі не розгадана, катастрофа.

Кожен українець має знати про свою історію, якою б часом трагічною вона не була, адже як зазначила одна із гостей «наша історія цікава і бідою».
В експозиції 60 світлин, 20 фото кожного митця, фото – у яких зупиняється мить. . .


Олександр Харват розповів, що були також у 30 кілометровій зоні, де люди не живуть, лише одні мешканці, яких можна порахувати на пальцях рук, їх звикли називати «само селами».

Крім того, художник згадав що відбувалося в самому 1986, після трагедії. «Високої інформативності про небезпеку не було. Лише на 4й день зявилися марлеві повязки», - каже Олександр Харват.

Попри все, що сталося в масштабних обсяг, попри колосального рівня радіацію, матінка-природа – не здається, бере своє і відроджується… Коні, лосі, вовки – усіх цих звірів зустріли у своєму турі автори вражаючих кадрів сьогоднішньої реалії Чорнобиля.

Знайомі, гості виставки та  учасники ліквідації атомної катастрофи подякували Олександру Харвату за його сміливість, небайдужість та відданість роботі. Пролунали також слова вдячності за те, що не замовчується історія. Один із запрошених гостей сказав вкрай тонку, істинну та водночас болючу річ: «Зараз, те що ми бачимо у Чорнобилі, демонструє як природа намагається загоїти рани, що зробило людство …».

95-річна Надія Косміаді, віднедавна почесна жителька міста Рівного теж приєдналася до відкриття виставки «Чорнобиль, чорна биль, чорний біль». Про творчість рівненського фотохудожника вона сказала наступне: «З одного фото зробити мистецтво може не кожен», зауваживши, що в Олександра це виходить, та ще й на якому високому рівні.

Рівненський фотомитець зазначив, що виставка неодмінно пройде в інших містах України і навіть за кордоном, адже весь світ має знати і розуміти, що таке Чорнобиль і які наслідки він собою тягне.

А у рівнян ще є чудова нагода завітати до Рівненської бібліотеки та проникнути усім, побачивши унікальні знімки на власні очі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #рівне #чорнобиль #фото #виставка #презентація #історія #катастрофа #чорнобильсьогодні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...