Історія одного ДВК або як виборча комісія Рівного копії протоколів готувала

У Рівному ДВК №561003 під час підсумкового засідання виборча комісія не видала копії протоколів про підрахунок голосів на виборах народних депутатів на вимогу спостерігачки Громадянської мережі ОПОРА. Виборча комісія здала виборчу документацію до окружної виборчої комісії 152 виборчого округу, а потім, повернувшись на дільницю, продовжила писати копії протоколів.

Передісторія

У Рівному дільнична виборча комісія №561003 після голосування розпочала підсумкове засідання. Після підрахунку голосів спостерігачка ОПОРИ звернулася до голови виборчої комісії Вікторії Писміної з проханням видати їй копії протоколів про підрахунок голосів. Голова комісії повідомила, що копії надасть після того, як вона та інші члени комісії повернуться з ОВК.

Залишивши виборчу дільницю, комісія доставила усю виборчу документацію до окружної виборчої комісії 152 виборчого округу. Згідно з протоколом засідання ОВК, дільнична виборча комісія №561003 здала виборчу документацію 22 липня о 00:05 год. При цьому, акту про видачу копій протоколів у пакеті з першим та другим примірниками протоколів, чи в будь-якому іншому пакеті – не виявилося.

Через деякий час після здачі документації, комісія повернулась на виборчу дільницю з оригіналами протоколів про підрахунок голосів та продовжила заповнювати копії протоколів та акти про надання копій протоколів про підрахунок голосів – вже поза межами свого засідання.

На дільницю прибули інші представники ОПОРИ, які звернулись до членів виборчої комісії з проханням пояснити ситуацію. І тут почалося найцікавіше…

«Уточнюючий бюлетень»

На дільниці голова виборчої комісії підтвердила, що усю документацію вже здали для окружної виборчої комісії. На запитання спостерігачки ОПОРИ, які документи пишуть, голова виборчої комісії Вікторія Письміна відповіла: «Уточнюючий бюлетень ми пишемо. Нас вернули. Ой, вибачаюсь, протокол»

Голова комісії повідомила, що у протоколі були помилки у словах, зокрема у слові «шістсот» і «через ці помилки [в ОВК] попросили переписати протокол», а «цифри усі сходяться».

Загалом, члени виборчої комісії сказали, що їх не відправили на уточнення, а просто «попросили забрати помарки».

Акт про видачу копії протоколів

Спершу, на запитання представників ОПОРИ, члени виборчої комісії повідомили, що видавали копії протоколів. На прохання подивитися Акт про видачу копії протоколів голова комісії повідомила, що у той час була на ОВК:

«Мене не було, дівчат треба питати, хто видавав. Я ж здаватися їздила. Я залишила ось документи».

Як виявилося, під час підсумкового засідання комісія не складала акту про видачу протоколів про підрахунок голосів.

«Акти і всі документи здаються у середу»

Пояснивши, що засідання має закінчитися заповненням усіх примірників протоколів та копій, які необхідно видати для суб’єктів виборчого процесу на їхню вимогу, голова комісії повідомила: «Акти і всі документи здаються в ОВК в середу. Протоколи, постанови…»

Продовження підсумкового засідання

Також для членів ДВК пояснили, що копії протоколів про підрахунок голосів виборча комісія не може писати, оскільки підсумкове засідання завершилося й усю виборчу документацію окружна виборча комісія вже прийняла. На що член виборчої комісії повідомив: «Засідання знову відкрилося. Мовчки. Оголосили і відкрили».

Що в результаті?

Спостерігачка ОПОРИ 22 липня о 02:05 год поставила підпис в акті про видачу копій протоколів про підрахунок голосів і, відповідно, отримала копію.

23 липня спостерігачка Громадянської мережі ОПОРА подала до окружної виборчої комісії 152 виборчого округу скаргу на неправомірні дії та бездіяльність дільничної виборчої комісії з проханням визнати бездіяльність усіх членів дільничної виборчої комісії (поіменно) виборчої дільниці №561003, яка полягала у відмові надати офіційному спостерігачеві ОПОРИ, вчасно та належним чином оформлені копії протоколів про підрахунок голосів, а також дій, які полягали у порушенні процедури складання таких копій протоколів, як і акту про видачу копій протоколів про підрахунок голосів, укомплектування та передачі виборчої документації до окружної виборчої комісії – такими, що не відповідають вимогам законодавства про вибори депутатів.

Як процедуру видачі копій протоколів про підрахунок голосів регулює законодавство

Відповідно до ч. 10-12 ст. 91 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» офіційним спостерігачам, які були присутні при підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, на їх прохання невідкладно видаються копії протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, у тому числі з поміткою “Уточнений”, засвідчені на кожній сторінці головою і секретарем дільничної виборчої комісії та скріплені печаткою виборчої комісії, з розрахунку не більш як по одній копії протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу для кожної партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в одномандатному окрузі для кожного кандидата у депутати в одномандатному окрузі та не більш як по одній копії кожного протоколу для кожного офіційного спостерігача.

Про видачу копій протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі складається акт за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. В акті зазначаються перелік осіб, які одержали копії відповідного протоколу, дата та час одержання цих копій і проставляються підписи цих осіб. Акт підписується головою та секретарем дільничної виборчої комісії і скріплюється печаткою дільничної виборчої комісії. Акт запаковується у пакет разом з першим і другим примірниками відповідно протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі.

Пакети з протоколами дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі, виборчими бюлетенями, контрольними талонами і предметами, списками виборців, а також, за наявності, окремими думками членів виборчої комісії, викладеними у письмовій формі, актами, заявами, скаргами та рішеннями, прийнятими виборчою комісією, невідкладно після закінчення засідання виборчої комісії доставляються до окружної виборчої комісії.

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області

тел.: 0938338345

e-mail: [email protected]

Олена Чудінович, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

опора вибори вибори2019 вибори до ВРУ ДВК порушення протоколи новини новини Рівного новини Рівненщини Рівненщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
В період з 20 серпня по 30 вересня у Рівненській області розпочинається друга линька раків та встановлюється заборона на їх вилов, повідомляють у рівненському рибоохоронному патрулі.
Кримінал
За процесуального керівництва прокуратури Рівненської області працівниками Головного управління Національної поліції в Рівненської області повідомлено про підозру 3 особам, які в складі організованої злочинної групи заволоділи грошовими коштами громадян під виглядом здійснення операцій з обміну національної, іноземної валюти та криптовалюти з використанням Інтернет сайтів-обмінників. У ході досудового розслідування встановлено, що упродовж 2017-2018 років,...
Суспільство
Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби ГТУЮ у Рівненській області спільно з ДП СЕТАМ здійснили безоплатну передачу майна військовій частині А2562 м. Золочів та багатодітній сім'ї Олени Калініченко. Зокрема, передали запчастини для транспортних засобів для військових. А багатодітна родина отримала велосипеди, конвектори, столи та стільці. Зазначимо, що така передача здійснюється в порядку виконання рішень судів про конфіс...
Пригоди
Днями у Новожукові, що у Рівненському районі, сталася пожежа. Загорівся дерев’яний будинок по вулиці Вербовій. Як повідомляє ГУ ДСНС України в Рівненській області, менше, ніж за три години пожежу ліквідували вогнеборці. Унаслідок пожежі згоріло покриття будинку та частина речей домашнього вжитку. Постраждалих під час пожежі немає. Нині фахівці встановлюють, що ж могло стати причиною пожежі. Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Кримінал
«Ford S-Max», що сьогодні горів у Рівному по вулиці Романа Шухевича, могли підпалити. Саме таку версію нині розглядають поліцейські. Як повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області, легковик був припаркований у дворі багатоповерхівок. Його господар – 46-річний рівнянин. Наразі слідчі Рівненського відділу поліції розпочали досудове розслідування за частиною 2 статті 194 Кримінального кодексу України. Розглядається версія умисного підпалу. На м...
Освіта
У Клесівській об’єднаній територіальній громаді, що на Сарненщині, запрацював інклюзивно-ресурсний центр. Заклад вже двадцять перший у нашій області, пише сайт «Освіта Рівненщини». А загалом заплановано відкрити таких 30. Центр сформований для підтримки дітей з особливими освітніми потребами, їхнім батькам та вчителям. Загальна площа приміщення становить близько 100 кв. м. Тут є кабінети лікувальної фізкультури, логопеда, практичного психолога та дефектоло...
Здоров'я
В середині квітня цього року, Комунальний заклад «Рівненський обласний протипухлинний центр» Рівненської обласної ради, провів переговорну процедуру на закупівлю послуг з ремонту і технічного обслуговування медичного хірургічного обладнання, лінійного прискорювача Elekta Synergy® Platform, s/n 152878, виробництва Elekta Limited, 2012 року випуску, із загальною очікуваною вартістю 1 950 000,00 грн. До застосування переговорної процедури, онкодиспансер двічі...
Пригоди
У с. Малеве Демидівського району по вулиці Терновій учора сталася пожежа в приватному господарстві. Як повідомляє ГУ ДСЕС України в Рівненській області, у результаті пожежі знищено 4,5 т соломи в тюках та 2 т. сіна. Натомість вогнеборці змогли врятувати сусідню господарчу будівлю та 30 тюків соломи. Нині встановлюються причина та збитки встановлюються. Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Пригоди
Сьогодні вночі, близько 2 години, у Вараші і мікрорайоні будівельників горіла дев’ятиповерхівка. За повідомленням ГУ ДСНС України, пожежа сталася у одній з квартир. З будинку рятувальники евакуювали мешканців. У результаті пожежі вогонь знищив облицювання стін, стелі, частину речей домашнього вжитку, одяг, пошкодив мателопластикові вікна та підвіконня. Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Новини по темі
У "Слузі народу" назвали умову, за якої вибори до Рівненської міської ради можуть пройти достроково
У "Слузі народу" назвали умову, за якої вибори до міської ради у Рівному можуть пройти достроково
Фінансування політичних партій: що варто знати рівнянам?
Історія одного ДВК або як виборча комісія Рівного копії протоколів готувала
На Рівненщині ЦВК опрацювала понад 70% протоколів
День голосування на Рівненщині: видача бюлетенів без паспортів та недостатнє матеріальне забезпечення дільниць
Голосувати ходили менше половини мешканців Рівненщини (СТАТИСТИКА)
Як проголосувала Рівненщина?
5 фактів про вибори які потрібно знати рівнянам?
Посилений режим поліції, готовність ДСНС та чорний піар: виборам на Рівненщині бути! (ФОТО)