09:19, 18 липня 2019 р.
ЩО ЗАВАЖАЄ ОТРИМАТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО РОБОТУ МЕДЗАКЛАДІВ РІВНЕНЩИНИ?
Спроби налагодити комунікацію з новоствореними комунальними некомерційними підприємствами первинної медико-санітарної допомоги Рівненської області засвідчили, що забезпечення прозорості й відкритості роботи медзакладів і створення працюючих механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації – завдання не з простих.
В одній зі своїх попередніх публікацій експерти ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» повідомляли про надзвичайно низьку присутність медичних установ у мережі Інтернет. Нагадаємо, що з 39 центрів первинної медико-санітарної допомоги (далі – ЦПМСД) власні веб-сайти (веб-сторінки) мають лише 12.
Окрім того право громадян на доступ до публічної інформації обмежується ще цілою низкою факторів, а саме:
1. Відсутність на сайтах засновників відомостей про адресу електронної пошти розпорядників публічної інформації що унеможливлює подання запиту на доступ до інформації в електронному вигляді. Так, наприклад, на сайті Рівненської районної ради в переліку об’єктів спільної власності територіальних громад району розміщено лише їхні поштові адреси.
2. Ігнорування керівництвом медзакладів запитів на інформацію. Так, з 27 ЦПМСД у листопаді-грудні 2018 року запитувану інформацію надали лише 16. Ще 6 зробили це після скарги до відповідного органу місцевого самоврядування. А порушення права на доступ до публічної інформації посадовими особами КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Клесівської селищної ради, КНП «Радивилівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», КП «Рівненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», КНП «Бугринська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини», КП «Мирогощанський центр первинної медико-санітарної допомоги» довелося оскаржувати в секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
3. Незнання, або неправильне трактування головними лікарями ЦПМСД норм ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Це свідчить про необхідність проведення серед керівництва медустанов Рівненщини роз’яснювальної роботи з питань дотримання права громадян на доступ до публічної інформації.
Звичайно, ці проблеми не єдині у сфері доступу. Однак з ними нам довелося стикатися найчастіше. Саме тому їхнє усунення дозволить новоствореним комунальним некомерційним підприємствам зробити значний поступ у напрямку підзвітності і прозорості, унеможливлення корупції.
Довідково: Матеріал публікується в рамках проекту «Підвищення прозорості роботи комунальних некомерційних підприємств первинної медичної допомоги Рівненщини», який реалізується ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» у межах Програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...