• Головна
  • Набув чинності закон про українську мову як державну: відповіді на запитання для рівнян
12:14, 16 липня 2019 р.

Набув чинності закон про українську мову як державну: відповіді на запитання для рівнян

Набув чинності закон про українську мову як державну: відповіді на запитання для рівнян

Сьогодні, 16 липня, набув чинності Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». У статті 6 цього закону зазначено про обов’язки громадянина України володіти державною мовою. У статті 9 оприлюднено перелік осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

Текст Закону тут: http://bit.do/eZ4fX
Детальне роз’яснення за посиланням:http://bit.do/eZ4fz

Неменш цікавою є стаття 11, яка зазначає про класифікацію рівнів володіння державною мовою. Шкала рівнів володіння державною мовою визначає три загальні рівні навичок: початковий рівень А, середній рівень В та рівень вільного володіння мовою С.

За результатами проведеного іспиту на визначення рівня володіння державною мовою особа отримує державний сертифікат про рівень володіння державною мовою, що засвідчує один з рівнів за шкалою, встановленою частиною третьою цієї статті.

Українською має володіти кожен громадянин України та претенденти на українське громадянство.

Українською мають розмовляти всі високопосадовці, депутати, судді, керівники вишів та медпрацівники.

Державною мовою повинні обслуговувати у ресторанах та готелях.

Через 2 роки претенденти на громадянство мають складати іспит на знання мови.

Через три роки за публічне приниження української мови будуть штрафувати до 11,9 тисяч грн., однак, це не стосується приватного спілкування.

З 2030 року ЗНО будуть проводити лише українською, окрім оцінювання з іноземних мов.

Важливий момент!

Стаття 2 Закону (частина 2): Дія цього Закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Стаття 2 Закону (частина 3): Порядок застосування кримськотатарської мови та інших мов корінних народів, національних меншин України у відповідних сферах суспільного життя визначається законом щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Відповідальність за порушення Закону

Ще одним міфом, який розповсюджувався щодо норм Закону, було те, що за його невиконання саджатимуть у вязницю. Насправді, за порушення жодної зі статей цього Закону кримінальна відповідальність НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА, лише адміністративна: штрафи (від двохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або попередження, якщо правопорушення вчинене вперше.

І, що важливо, норми щодо адміністративної відповідальності (зміни в Кодекс України про адміністративні правопорушення) за порушення вимог Закону набирають чинності лише через три роки – 16 липня 2022 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #рівне #рівненщина #україна #мова #держмова #держава #закон #відповідальність
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...