• Головна
  • Найнебезпечнішим джерелом на Рівненщині виявилося джерело с. Синів Гощанського району
11:37, 9 липня 2019 р.
Надійне джерело

Найнебезпечнішим джерелом на Рівненщині виявилося джерело с. Синів Гощанського району

Найнебезпечнішим джерелом на Рівненщині виявилося джерело с. Синів Гощанського району

Насамперед, задля збереження інтриги та виходячи з необхідності першочергового оповіщення про загрози, надаємо джерела з "червоного списку".

У джерела с. Синів Гощанського району:

запах – 0 балів, смак та присмак – 0 балів, забарвленість – 0°, каламутність – 0 мг/дм3, рН – 7,4, перманганатна окиснюваність – 2,24 мгО2/дм3, амоній < 0,05 мг/дм3, нітрити – 0,2 мг/дм3, нітрати – 150,6 мг/дм3, загальна жорсткість – 11,1 ммоль/дм3, хлориди – 166,0 мг/дм3, сульфати – 101,8 мг/дм3, залізо загальне < 0,1 мг/дм3, лужність загальна – 8,7 ммоль/дм3, магній – 35,3 мг/дм3, кальцій – 164,3 мг/дм3; загальні колі-форми в 100 см3 – виявлені, Еsherichia Coli в 100 cм3– не виявлені, фаги кишкової палички в 1 дм3 – не виявлені.

В першу чергу люди звертають увагу на органолептичні якості води: вода має бути прозорою, безбарвною, прохолодною (мати температуру 7-12гр С) і має бути смачною. Проте смачна вода не завжди означає, що вона безпечна.

Вода, яка містить нітрати досить часто здається смачною: добре втамовує спрагу та одночасно є небезпечною при високих їх концентраціях, насамперед для дітей до 3-х років.

Найнебезпечнішим джерелом на Рівненщині виявилося джерело с. Синів Гощанського району , фото-1

Раніше вважали, що підвищена концентрація азоту нітратів не шкодить організмові. Але в 1945 році вперше були описані випадки ціанозу (синюшності) грудних дітей. Захворювання супроводжувалося зменшенням вмісту гемоглобіну у крові і переходу його у метгемоглобін. Після тривалого вивчення цього явища з’ясувалося, що воно пов’язане з великим вмістом азоту нітратів у воді (понад 50мг/дм3), на якій готували молочні суміші для дитячого харчування. Дальші дослідженні і спостереження показали, що метгемоглобінемія виникає не тільки тоді, коли дитині дають харчові суміші, приготовані на такій воді, а і від грудного молока матері, яка споживала воду с підвищеною концентрацією азоту нітратів.

Крім синюшності, у дітей спостерігалися розлад харчування, зміна кислотності шлункового соку, недостатня активність ферментів, які відновлюють гемоглобін.

Рівненський обласний лабораторний центр

Фото Рівненського обласного лабораторного центру

Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#джерело #вода #небезпека #безпека #діти #Синів #Гощанщина #новини #новини Рівного #новини Рівненщини #Рівненщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...