• Головна
  • На Рівненщині освятили пам’ятник полковнику армії УНР (ФОТО)
12:49, 10 червня 2019 р.
Надійне джерело

На Рівненщині освятили пам’ятник полковнику армії УНР (ФОТО)

На Рівненщині освятили пам’ятник полковнику армії УНР (ФОТО)

У Здолбунові на кладовищі по вулиці Віли вчора, 9 червня, освятили пам'ятник полковнику армії УНР, організатору 3-ї Залізної сотні УНР, учаснику найбільших боїв Армії УНР на російських фронтах Борису Магеровському.

Близько десятка небайдужих громадян та пластуни району долучилися до вшанування пам’яті полковника.

Встановлювали пам’ятний знак на могилі волонтери фонду «Героїка» за кошти бюджету Здолбунівської міської ради. Як розповів на своїй сторінці у фейсбуку Голова Окружної пластової ради Пласту НСОУ Юрій Шадий, встановлення пам'ятника на могилі полковника армії УНР Бориса Магеровського тривало близько двох років.

- Все почалося зі звернення фонду "Героїка" Pavlo Podobied до мене з проханням ідентифікувати місце поховання згідно плану поховань на кладовищі по вул. Віли у Здолбунові. Та це місце було відоме нам раніше, але люди які його впорядковували і доглядали до початку 90-тих знали що там офіцер УНР. Фонд "Героїка" звернувся з проханням долучитися до фінансування пам'ятника, щоб можна було його виготовити у стилі "петлюрівського хреста" згідно меморіальних стандартів для вояків армії УНР. У листопаді місяці минулого року депутатом Здолбунівської міської ради Андрій Кардаш (Самопоміч) було зроблений бюджетний запит на міську раду з проханням підтримати фінансування пам'ятника. На сесії у лютому місяці цього року депутатами усіх фракцій, міським головою та секретарем Здолбунівської міської ради Валентиною Капітулою було підтримано рішення про виділення коштів на підтримку проекту. Але з'явилися труднощі з виділенням коштів, адже для виділення треба мати підстави від офіційної установи, що кошти виділяються справді на пам'ятник історичному діячеві. Тоді нам допомогла Народний Депутат пані Тетяна Острікова, котра зробила відповідний запит на Інститут національної пам`яті і ми оперативно отримали підтвердження про коректність виділення коштів міською радою. І ось нарешті сьогодні силами підрядника Олега та волонтерів Андрія Кардаша, Тараса Калити, Олега Тищенка, Валерія Семеніва, Олексія Козачка, Володимира Остапука, Назара Кравчука та Віталія Шадого ми це зробили, - написав Юрій Шадий 4 червня.

Фото Ольги Климкович-Пилипчук

Історична довідка:

Народився у м. Полтава. У 1915 р. — прапорщик 239-го піхотного Костянтиноградського полку. Нагороджений орденом Святого Георгія IV ступеня за бій 10–11.05.1915 р. Перебував у німецькому полоні. В 1918 р. — командир 5-го Українського (Синьожупанного) полку 2-ї Української (Синьожупанної) дивізії. У 1919 р. — помічник командира 1-го Синього полку Дієвої армії УНР (згодом — 7-го Синього полку 3-ї Залізної дивізії). Був поранений. З 15.08.1919 р. — в. о. командира 7-го Синього полку Дієвої армії УНР. У листопаді 1919 р. захворів на тиф. У 1920 р. — командир кінної сотні 9-ї бригади 3-ї Залізної дивізії Армії УНР. З 27.12.1920 р. — командир 21-го куреня 7-ї бригади 3-ї Залізної стрілецької дивізії Армії УНР.

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#УНР #полковник #армія УНР #Борис Магеровський #Здолбунів #пам'ятник #могила #вшанування
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...