• Головна
  • У масовому похованні на території колишньої дубенської в'язниці міститься 19 осіб (ФОТО)
09:46, 31 травня 2019 р.
Надійне джерело

У масовому похованні на території колишньої дубенської в'язниці міститься 19 осіб (ФОТО)

У масовому похованні на території колишньої дубенської в'язниці міститься 19 осіб (ФОТО)

Як повідомляв 0362.ua, у Дубно Рівненської області під час будівельних робіт на території колишньої тюрми знайдено останки людей. Про подробиці пошуку та ексгумації решток замордованих у колишній Дубенській в'язниці розповів Святослав Шеремета - відповідальний секретар Державної комісії з увічнення пам'яті, директор меморіально-пошукового центру "Доля" та Ольга Мінейко - антрополог відділу біоархеології інституту археології НАН України.

Наразі було виявлено масове поховання, в якому міститься 19 осіб. З них 16 осіб чоловічої статі, 3 жіночої. У 4-ох осіб виявлено сліди вогнепальних поранень у скроневій ділянці черепа. Відбір матеріалів та поверхневе обстеження продовжується. Присутні переглянули відеоматеріал відзнятий на місці розкопок та мали можливість поставити запитання учасникам пресконференції. Роботи з ексгумації решток тривають. На закінчення зустрічі міський голова звернувся до всіх, кому будь що відомо про цю трагічну подію в історії Дубна, надати пошуковцям свою інформацію, - повідомляє сайт Дубенської міської ради.

Нагадаємо, що винищення в'язнів в Дубно відбулося у червні 1941 року органами НКВС та НКДБ у в'язниці № 2. Відповідно до радянських документів призначалось до страти 320 політичних в'язнів. 24-25 червня 1941 року в Дубенській в'язниці № 2 було вбито і поранено понад 230 в'язнів. За німецькими документами та свідченнями було страчено понад 400 в'язнів, як по політичних так по інших статтям. Згідно з публікаціями у липні 1941-го у бельгійській пресі та «Краківських вістях» у Дубенській в'язниці № 2 було вбито 527 осіб.

Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дубно #розстріл #в'язниця #ексгумація #Шеремета
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...