• Головна
  • Виборчі тенденції у Рівному: агітація без вихідних даних, у заборонених місцях та у ЗМІ без відповідного маркування
19:31, 15 березня 2019 р.
Надійне джерело

Виборчі тенденції у Рівному: агітація без вихідних даних, у заборонених місцях та у ЗМІ без відповідного маркування

Виборчі тенденції у Рівному: агітація без вихідних даних, у заборонених місцях та у ЗМІ без відповідного маркування

Складено та направлено до суду 22 протоколи про адміністративні правопорушення, 18 з яких –  за розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) друкованих матеріалів, які не містять вихідних даних та 2 – за порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином та ще 2 протоколи – за «дрібне хуліганство».

Окрім того, в Єдиному державному реєстрі опубліковано 7 судових рішень за результатами передання матеріалів адміністративних справ. У 6-ти з них правопорушників притягнуто до адміністративної відповідальності (5 – за ч.2 ст.212-13 КУпАП та 1 – за ч.1 ст. 212-14 КУпАП).

Під час прес-конференції Михайло Балик розповів також про розподіл субвенцій з Державного бюджету на забезпечення соціально-економічного розвитку Рівненської області впродовж 2018 року. У цей період на Рівненщину спрямовано 466 субвенцій загальною сумою 112 мільйонів 206 тисяч 108 гривень. Найчастіше ці кошти направлялись на освітні заклади. Найбільшим проектом за розміром державних субвенцій була реконструкція загальноосвітньої школи у селі Корнин Рівненського району – 9 мільйонів гривень (включає дві субвенції).

«Загалом, в Україні з Державного бюджету на соціально-економічний розвиток виділено 4 мільярди 96 мільйонів гривень.  У розрізі областей – Рівненська область серед числа тих, куди спрямовано найменше коштів субвенцій – 112 мільйонів гривень (2,7%). І займає 21 місце серед 25 досліджуваних (24 області України та місто Київ)», – наголошує Михайло Балик.

Також представники ОПОРИ закликали громадян, які не давали дозволу бути членами дільничних виборчих комісій, однак їх персональні дані були використані при поданні певними недобросовісними кандидатами чи політичними силами, звертатись до правоохоронних органів за телефоном «102» або для отримання юридичної допомоги до громадської омбудсменки Марії Цип’ящук.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області

тел.: 0938338345

e-mail: [email protected]

Олена Чудінович, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ОПОРА #агітація #порушення #вибори-2019 #вибори Президента України
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...