• Головна
  • Фейки і правда про роботу “Рівнетеплоенерго”
14:05, 11 березня 2019 р.
Надійне джерело

Фейки і правда про роботу “Рівнетеплоенерго”

Фейки і правда про роботу “Рівнетеплоенерго”

Останнім часом в медіа та соціальних мережах трапляються випадки поширення фейків про роботу «Рівнетеплоенерго». Робиться це у кращих традиціях кремлівської пропаганди. Ми не можемо не відреагувати, бо це знецінює роботу понад 750 працівників підприємства і загрожує усім споживачам – інформаційні атаки на теплопостачальне підприємство можуть призвести до негативних наслідків для рівнян та міста.

Фейк: підприємство не платить за газ «Нафтогазу» і накопичує борги

Правда: Рівненська область входить в топ-6 найдисциплінованіших платників серед усіх регіонів України. За останні 3 місяці наше підприємство сплатило 201,8 млн. грн за газ. Більше того, в листопаді-грудні 2018 року ми дотували споживачів на суму у 14,1 млн. грн і самостійно покрили різницю між ціною на газ, яка зросла з 1 листопада та старими тарифами, що діяли до 31 грудня 2018 року.

Фейк: підприємство за бюджетні кошти встановлює твердопаливні котли, нам це не потрібно, бо зелена енергетика не має переваг

Правда: інвестиційна програма «Рівнетеплоенерго» складає близько 50 млн євро. Це кошти нового власника та залучені кредити приватних і державних банків. Вони спрямовуються на модернізацію підприємства і часткове заміщення газу. Зменшення частки газу – єдиний шлях для стабілізації тарифів. Вже у поточному опалювальному сезоні ми зекономимо для міста і рівнян 3 млн. грн – саме завдяки встановленню твердопаливних котлів.

Фейк: зелена енергетика загрожує екології міста

Правда: європейські країни з кожним роком збільшують частку зеленої енергетики через те, що це дешевше і безпечніше у порівнянні з традиційної енергетикою та викопними видами палива (вугілля, нафта, газ). Деякі країни, зокрема, Швеція, Фінляндія, Данія, Латвія, Австрія вже зараз понад третину власних потреб в теплі та електроенергії покривають завдяки «зеленій» енергії.

В Україні теж все більше обласних центрів заміщують газ за рахунок біомаси. Наприклад, у Вінниці останнім часом почали працювати чотири великих котельні на твердому паливі, які опалюють цілі мікрорайони міста. В Житомирі до 2021 року планують перевести на альтернативні види палива 95% міської системи теплопостачання. У Кам’янці-Подільському у 2018 році почала працювати третя за розмірами у Європі і п’ята у світі біо-теплоелектростанція потужністю 45 МВт. Вона позбавила жителів міста від газової залежності. Станція працює виключно на вітчизняному біопаливі: соломі, відходів кукурудзи і соняшника, трісці деревини. Славутич другий рік поспіль понад третину власних потреб у теплі забезпечує завдяки котельні на біопаливі. Більше того, коли взимку минулого року Славутич відрізали від газу, саме ця котельня не дала замерзнути місту. І таких прикладів дуже багато.

Фейк: великі борги по зарплаті

Правда: зарплата працівникам виплачується регулярно, у визначені законом терміни. За останні 3 місяці розмір виплат склав 18,3 млн грн, середня зарплата на підприємстві – 7 899 грн. В бюджет сплачено 7,4 млн грн податків як ПДФО та ЄСВ.

Фейк: масове невдоволення роботою підприємства

Правда: ми живемо в складний час і багато що у нашому житті не відповідає тому, що ми хочемо. Житлово-комунальне господарство – не виключення. Ми усвідомлюємо, як багато потрібно зробити, і робимо усе, аби у ваших оселях було тепло. Одночасно не потрібно забувати, в яких умовах працюють теплопостачальні підприємства.

Щоб відповісти на питання, «хто винен?», потрібно звернути увагу на колосальну зношеність інфраструктури на 80%. Вона експлуатується по 40-50 років, тому є ненадійною, неенергоефективною і потребує заміни. Регулярно виникають пориви, щодня ми втрачаємо тепло під час його транспортування від виробника до споживача.

Те ж саме стосується житла. Більшість будинків збудовані в 70-80-х роках, коли ніхто термінів таких як «енергоефективність», не знав. Внаслідок цього наше ЖКГ нагадує решето. Щоб обігріти українську квартиру, потрібно в півтора-два рази більше енергії, ніж для обігріву квартири в Німеччині або Данії. Бо там вкладають мільярди євро в енергоефективність – заміну мереж, утеплення будинків тощо. В Україні таких коштів, а це сотні мільярдів доларів, на жаль, немає. І черга з інвесторів, які б хотіли їх вкласти, поки не вишукалися.

Висновок: крок за кроком потрібно змінювати країну, а не чекати, коли хтось зробить це за нас. Це позиція команди «Рівнетеплоенерго», ми віримо у те, що робимо.

Прес-служба "Рівнетеплоенерго"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівнетеплоенерго #тариф #комунальні #Рівне
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...