• Головна
  • На Рівненській АЕС зведуть новий об’єкт водопідготовки
09:05, 4 березня 2019 р.
Надійне джерело

На Рівненській АЕС зведуть новий об’єкт водопідготовки

На Рівненській АЕС зведуть новий об’єкт водопідготовки

На Рівненській АЕС розпочнеться зведення нової будівлі водопідготовчої установки хімводоочищення (ВПУ ХВО). Таке рішення було прийнято на нараді під головуванням генерального директора РАЕС Павла Павлишина, за участю керівництва електростанції та усіх її технічних фахівців. В вході наради було розроблено концептуальне технічне рішення, яке передбачає, як будівництво нового об’єкту, так і технічне переоснащення й реконструкцію існуючої ВПУ ХВО.

Діюча установка ХВО, яка знаходиться на балансі хімцеху РАЕС, призначена для очищення води річки Стир до значень хімічних показників, що дозволяють її використання в ході підживлення першого і другого контуру енергоблоків РАЕС. Будівля ХВО, зокрема й усе основне обладнання (баки, освітлювачі, насоси, механічні та іонообмінні фільтри), трубопроводи, були введені в експлуатацію одними з перших серед усіх об’єктів підприємства – за півроку до пуску енергоблоку №1. Внаслідок неможливості зупинення обладнання на тривалий ремонт ресурс установки вичерпується. Прийняте рішення будівництва нової будівлі для розміщення обладнання ХВО є більш, ніж доцільним. Адже це дозволить не перериваючи технологічний процес водопідготовки зводити нове приміщення та провести монтаж обладнання.

Наразі за підсумками наради з питань будівництва нової будівлі ХВО створено дві робочі групи, які відповідають за зведення нового об’єкту та підтримку технічного стану й переоснащення діючої установки. Визначено на подальші 4 роки перелік заходів, обладнання та хід реалізації підтримки технічного стану працюючої ВПУ ХВО. Усі роботи за напрямком нового будівництва куруються заступником генерального директора РАЕС з капітального будівництва Сергієм Куроєдовим.

За словами начальника хімцеху РАЕС Анатолія Тихомирова, на будівництво об’єкту будь-якої водопідготовки завжди впливають два основних фактори: місцезнаходження джерела води та розміщення діючих або ж майбутніх енергоблоків. Станом на сьогодні попереднє місце зведення нової будівлі ще досліджується фахівцями та буде визначено за умовами технічних завдань хімцеху, на основі висновків генпроектувальника та технологій, що застосовуватимуться у процесі водопідготовки.

«На поточний момент, з урахуванням нашого рівня знань, досвіду експлуатації таких об’єктів на інших АЕС й теплових електростанціях України й світу, однією з перспективних схем, що використовуються у сучасному процесі водопідготовки, є використання мембранних технологій. Саме мембрані технології планується застосувати нашим підприємством», – зауважив А.Тихомиров.

Анатолій Тихомиров підкреслив, що нова установка ХВО повністю забезпечуватиме потреби у воді різної якості для різних технологічних систем діючих та майбутніх енергоблоків РАЕС. Зокрема, як зазначає фахівець, незалежно від того який тип реакторної установки буде обрано в рамках концепції добудови п’ятого енергоблоку, в новому приміщені будуть передбачені площі для додаткового розширення потужностей. Запропонована фахівцями РАЕС схема нової ВПУ ХВО врахує сучасний досвід застосування водопідготовчих технологій і обладнання, а також забезпечить зниження експлуатаційних витрат на водопідготовку та надасть можливість повної автоматизації водопідготовчого процесу. Відтак і мінімізується утворення хімічних відходів,- повідомляє прес-служба РАЕС.

Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua 

Хочете повідомити нам новину, надсилайте її у Вайбер:

https://invite.viber.com/g2=AQAY9qoEnoOxeEhDi7c2AQFMrY9pf2L%2Fady78eJyxSl5ovEhTxrE9R%2FHCAywoVko&fbclid=IwAR2CvMEXl4UXt_--BNePjHT9lbR5vLkXyBiqaaYfULT5vGnN4KtHpa9S11c&lang=ru

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#РАЕС #хімцех #Куроєдов #Тихомиров
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...