Нардепи Рівненщини використовують для «самопіару» заходи, оплачені за рахунок держбюджету

Впродовж січня 2019 року в Рівненській області зафіксовано 24 випадки, коли народні депутати використовували заходи, оплачені за рахунок державного бюджету, для власного піару. Найчастіше таку технологію використовував народний депутат Олександр Дехтярчук – 16 випадків, Василь Яніцький – у чотирьох випадках, Юрій Вознюк – у трьох випадках та Сергій Євтушок – один випадок.  Про це свідчать дані моніторингу Громадянської мережі ОПОРА.

Громадянська мережа ОПОРА впродовж січня 2019 року здійснила моніторинг та відслідкувала випадки використання народними депутатами заходів, що здійснені за державні кошти, для власного піару. Зокрема, предметом дослідження стала субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій, кошти Державного фонду регіонального розвитку та Дорожнього фонду, а також інші бюджетні програми і ресурси.

Субвенція – це форма грошової допомоги місцевим органам влади з боку держави для виконання конкретно визначеної цілі. Щоразу така грошова допомога закладається в Державний бюджет України, але сума та перелік державних субвенцій із року в рік можуть змінюватися.

У період січня 2019 року в Рівненській області зафіксовано 24 ймовірних випадків використання народними депутатами заходів, що оплачені за рахунок державного бюджету, для власного піару. Серед мажоритарників Рівненщини найчастіше таку технологію «самопіару» використовував народний депутат України Олександр Дехтярчук («Блок Петра Порошенка «Солідарність»).

Зафіксовано випадки використання народним депутатом заходів, що здійсненні за державні кошти, для власного піару за участі державних органів влади через публікації матеріалів на офіційному сайті органів місцевого самоврядування та у соціальній мережі Facebook: сторінка  Смизької селищної об’єднаної територіальної громади та сайт Тараканівської об’єднаної територіальної громади.

Під час робочого візиту на Здолбунівщину, який відбувся 24 січня, Олександр Дехтярчук відвідав Дермань Другий, Здолбунівську музичну школу та Здолбунівську ДЮСШ. Про це повідомляє інтернет-портал «Здолбунівська правда». Зокрема, у публікації йдеться про залучення коштів з держбюджету «за сприяння» народного депутата:

«Вихованці цього закладу [музичної школи] нещодавно отримали нові музичні інструменти – дев’ять домр та бандуру.  Вартість нових інструментів, які придбали коштом  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, отриманої за сприяння Олександра Дехтярчука – 122 тис. грн.»

«Вихованці відділення важкої атлетики Здолбунівської районної ДЮСШ продемонстрували нардепу зняття з новою професійною штангою, також придбаною коштом згаданої субвенції за його сприяння. На придбання спортивного інвентарю було спрямовано 100000 грн.»

9 січня помічник народного депутата Андрій Пахолок на своїй сторінці у Facebook повідомив про візит на концерт Зразкового дитячого духового оркестру «Берег».  «Юні музиканти одразу ж випробували нові інструменти, які були придбані за кошти соцеконому відповідно до поданням народного депутата Олександра Дехтярчука», – йдеться у публікації.

Неодноразово нардеп повідомляв про виділення коштів з державного бюджету на соціально-економічний розвиток громад на власній сторінці у соцмережі. Для прикладу, 31 січня Олександр Дехтярчук писав на своїй сторінці у Facebook про придбання нового обладнання в клуб села Товпижин Демидівського району. «Передали нове сучасне обладнання в клуб села #Товпижин. Завдяки державній програмі реалізована мрія молоді села», – зазначає  народний обранець.

30 січня депутат повідомляє про встановлення енергозберігаючих вікон у дитячому садку «Сонечко» Радивилівської об’єднаної територіальної громади: «За кошти державної програми та місцевого бюджету встановлено енергозберігаючі вікна. Громада вже виготовила проектну документацію на реконструкцію системи опалення, то ж маємо нові доручення».

29 січня Олександр Дехтярчук опублікував два повідомлення про візит до Дубенського районного територіального центру соціального обслуговування села Верба і Тараканівської об’єднаної територіальної громади:

«Поспілкувався з пацієнтами та працівниками центру. Оглянув нове обладнання, придбане відповідно до державної програми», – йдеться у першому повідомленні;

«Я також прозвітував про діяльність нашої команди, в тому числі про залучені кошти, відповідно до наших пропозицій, з державного бюджету з програми соціально-екомічного розвитку окремих територій – понад 800 тисяч грн. Це облаштування вуличного освітлення, заміна вікон у дитячому садочку села #Тараканів, облаштування нового даху в школі села #Рачин», – зазначає народний депутат.

Впродовж січня щодо  Василя Яніцького («Блок Петра Порошенка «Солідарність») зафіксовано чотири ймовірні випадки, коли депутат використовував заходи, що оплачені за рахунок державного бюджету, для власного піару.

1 січня помічниця народного депутата Оксана Слободзян на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook опублікувала звіт Василя Яніцького за 2018 рік: фото вісника благодійного фонду Василя Яніцького «Наш край». У виданні наведено «здобутки» народного депутата та описано на що спрямовувались кошти впродовж 2018 року. Також зазначено, що:

У 2018 році цільовими субвенціями з депутатського фонду Василя Яніцького на округ виділено 30,5 млн грн;

З Державного фонду регіонального розвитку на об’єкт округу надійшло 47 млн грн;

Благодійний фонд «Наш край» профінансував соціальних та культурних програм на суму 2,8 млн грн.

Крім цього, на сторінках вісника розміщена інформація щодо виділених субвенцій з державного бюджету на соціально-економічний розвиток у 2018 році Володимирецького району (загальна сума 5 935 тис. грн), Дубровицького району (сума 7 548,201 тис. грн), Рокитнівського району (6 551,056 тис. грн), Зарічненського району (6 213,927 тис. грн), міста Вараш (2 151,816 тис. грн), ОТГ Висоцьк (700 тис. грн), ОТГ Локниця (700 тис. грн), ОТГ Миляч (700 тис. грн).

Активність інших депутатів – мажоритарників Рівненщині є нижчою: у Юрія Вознюка («Народний фронт») виявлено три ймовірні випадки використання заходів, що здійсненні за державні кошти, для власного піару.

Серед них зафіксований випадок за участі представника державних органів влади. Зокрема,  на сторінці у соціальній мережі голови Рівненської районної державної адміністрації Володимира Пилипчука. Зокрема, 28 січня опубліковано новину про візи до Грушвиці Першої. «Не можу не згадати нещодавнє відкриття нового міні-футбольного поля. Зокрема, це вдалося зробити і завдяки співпраці із народним депутатом України Юрієм Вознюком», – йдеться у повідомленні.

25 січня на сторінці «Громадська приймальня народного депутата України Юрія Вознюка» у соцмережі Facebook опублікований звіт народного депутата України Юрій Вознюк за чотири роки роботи у парламенті. На першій сторінці публікації звіту опублікований матеріал «Хто з нардепів Рівненщини найбільше залучив коштів на округ», у якій йдеться: «Громадянська мережа ОПОРА вже вдруге підготувала дослідження щодо розподілу державних субвенцій на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між одномандатними виборчими округами в Україні». Також у повідомлені наведено, що за 2017 рік залучено 82 млн. грн. та у 2018 році – більше 100 млн. грн.

Окрім цього, у матеріалі «Більше 100 млн на округ» вказано, що «завдяки постійній співпраці з Кабінетом Міністрів України та бюджетним комітетом народному депутату України Юрію Вознюку вдається залучати кошти на соціально-економічний округ», а також перечислено об’єкти, на які спрямовувались субвенції. Серед названого:

придбано комп’ютерне та проекційне обладнання для 30 навчальних закладів;

проведено та виділено кошти на капітальний ремонт доріг;

проведено та виділено кошти на вуличне освітлення із застосуванням енергозберігаючих технологій у 31 населеному пункті;

встановлено та спрямовано кошти на 61 дитячий майданчик;

завершено будівництво довгобудів.

Зазначимо, що наприкінці січня у 153 територіальному виборчому окрузі звіт народного депутата розповсюджувати для місцевих жителів на «Укрпошті».

Щодо Сергія Євтушка (ВО «Батьківщина») зафіксовано один ймовірний випадок, коли народний депутат використовував заходи, що оплачені за рахунок державного бюджету, для власного піару. Так, у місцевій газеті «Сарненські новини» опублікована стаття «Кошти в округ на соціально-економічний розвиток залучає народний депутат України Сергій Євтушок». У матеріалі перерахована значна кількість субвенцій, спрямованих на різні напрямки. Крім цього неодноразово зустрічалось, що кошти виділені «завдяки», «за сприяння», «з легкої руки» депутата. Для прикладу:

«Він [Сергій Євтушок] не просто вислуховує та занотовує усі звернення, а прагне максимально сприяти у виділенні коштів з державного бюджету на потреби громад, активно відстоює та захищає інтереси краю в парламенті»

«Завдяки системній та ефективній роботі Сергія Миколайовича за час його каденції Сарненщина отримала не один мільйон гривень на розвиток соціально-економічної сфери»

«Голови РДА Ярослав Яковчук і районної ради Руслан Серпенінов щиро вдячні саме Сергію Євтушку й сподіваються на подальшу тісну та плідну співпрацю, що приносить додаткові блага для всіх мешканців краю».

Громадянська мережа ОПОРА вкотре наголошує на важливості зміни механізму виділення державних субвенцій, на необхідності підвищення рівня прозорості та зрозумілості виділення коштів, а також на дотриманні принципів рівномірності, системності й пріоритетності розподілу бюджетних ресурсів між різними регіонами України. Для цього ОПОРА підготувала ґрунтовні рекомендації, що будуть надіслані всім зацікавленим сторонам, у тому числі Кабінету Міністрів України.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області

тел.: 093 83 38 345 

e-mail: [email protected]

Олена Чудінович, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області

Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua

Хочете повідомити нам новину, надсилайте її у Вайбер:

https://invite.viber.com/g2=AQAY9qoEnoOxeEhDi7c2AQFMrY9pf2L%2Fady78eJyxSl5ovEhTxrE9R%2FHCAywoVko&fbclid=IwAR2CvMEXl4UXt_--BNePjHT9lbR5vLkXyBiqaaYfULT5vGnN4KtHpa9S11c&lang=ru

депутат-мажоритарник Олександр Дехтярчук Василь Яніцький Юрій Вознюк Сергій Євтушок
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
На цілодобове чергування заступив багатофункціональний вертоліт-трансформер Мі-8МТВ-1, який на умовах безоплатного контракту передала авіакомпанія “Українські вертольоти” для транспортування ймовірних інфекційних хворих на коронавірус. Про це 27 лютого сказав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. “Він обладнаний медичним модулем з повним комплектом устаткування для екстреної медичної допомоги та підтримки життєдіяльності, зокрема, ізоляційною капс...
Кримінал
26 лютого, близько 18-ї години, поліцейським роти тактико-оперативного реагування надійшло орієнтування від оперативників про те, що група невідомих осіб скоїла напад на чоловіка. Заявник повідомив, що нападники нанесли йому тілесні ушкодження та заволоділи сумкою, у якій було понад один мільйон гривень. Потерпілий також повідомив марку авто, на якому втекли зловмисники, на напрямок їхнього руху. Співробітники карного розшуку поліції області в ході комплек...
Кримінал
26 лютого Млинівський районний суд визнав винним 34-річного жителя села Стовпець у вчиненні опору працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків та його вбивстві за частиною 2 статті 342 та статтею 348 Кримінального кодексу України. Трагічні події розгорнулися близько 21 години першого липня 2018 року. Розбиратися у сусідському конфлікті поїхали двоє поліцейських групи реагування патрульної поліції Дубенського відділу поліці...
Пригоди
27 лютого о 17:47 на спецлінію "101" надійшло повідомленням про пожежу у приватному господарстві села Миротин Здолбунівського району по вулиці Дружби. До місця виклику було направлено чергове відділення бійців 18-ї державної пожежно-рятувальної частини міста Здолбунів, а також вогнеборців місцевої пожежної команди села Українка Здолбунівського району. Прибувши за вказаною адресою рятувальники встановили, що вогнем повністю і по усій площі охоплений дах жи...
Суспільство
На залізничному вокзалі Рівного та ще 4-х міст облаштували кімнату тимчасової ізоляції для перевірки підозри на COVID-19. Про це повідомляють на сайті Рівненської обласної державної адміністрації. Все це передбачено планом заходів «Укрзалізниця» для профілактики завезення та поширення вірусу. Для недопущення розповсюдження вірусу на шляху слідування поїздів вимірюють температуру тіла пасажирів. А 19 вокзалах облаштовані медпункти для тимчасової ізоляції хв...
Суспільство
Високу нагороду голові Рівненської обласної ради вручила голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України Ірина Баковецька-Рачковська. Цьогоріч обласний осередок організації відзначає 35-літній ювілей.  Як зазначається в самій нагороді, вручають її "за багаторічну співпрацю з Рівненською обласною організацією Національної спілки письменників України, підтримку та сприяння розвитку творчої діяльності письменників Рівненщини,...
Суспільство
Просто посеред вулиці йому стало зле, він впав на газон й почав задихатися. Поліцейських на допомогу покликали перехожі.  Патрульні діяли професійно, не розгубилися, одразу почали робити чоловікові непрямий масаж серця, після чого той отямився. Володимир Давидчук взагалі сьогодні пройшов так зване “бойове хрещення”, адже вперше за свою службу застосував навички надання домедичної допомоги. Хвилювався...Але потрібно було діяти швидко і головне — професійно....
Суспільство
Частину книг, зібраних під час акції "Рівнекниги" "Подаруй дитині книгу з любов'ю", вчора доставили у Рівненську обласну дитячу бібліотеку та Рівненський обласний навчально-реабілітаційний центр. За 5 днів акції було зібрано книг на понад 25 тисяч гривень! І найбільше їх доставили у Ясининицький навчально-реабілітаційний центр, де виховуються діти з особливими потребами. Директор "Рівнекниги" Олександр Савчук та колектив підприємства безмежно дякує своїм п...
Кримінал
Під час проведення відпрацювань поліцейські Володимирецького та Дубровицького районів учора, 26 лютого, задокументували два факти незаконного видобутку бурштину-сирцю. У лісовому масиві поблизу села Озеро правоохоронці Володимирецького району застали чотирьох місцевих жителів, які саме прямували на автомобілі «УАЗ» із причепленою мотопомпою та відповідним приладдям до місця незаконного промислу. За цим фактом слідчі Володимирецького відділення поліції внес...