10:29, 27 лютого 2019 р.
Надійне джерело
У Рівненській області потенційно є 430 об’єктів, у яких можна провести енергомодернізацію
У 2015 році в Україні почали запроваджувати механізм енергосервісу. Державні замовники активно закуповують послуги енергосервісу з осені 2017 року після їх запуску в електронній системі ProZorro.
У період з жовтня 2017 по жовтень 2018 в Україні уклали 188 енергосервісних угод вартістю 186,4 млн грн. Важливо, що майже половина енергосервісних закупівель неуспішні. Причини: відсутність на ринку України достатньої кількості ЕСКО-компаній, помилки замовників та учасників торгів, залежність від місцевої влади при підписанні договору, – пояснює Олександр Довгошей, консультант із аналізу закупівель ІАА.
Станом на жовтень 2018 року енергосервіс закуповували у 18-ти областях, найбільше – у Кіровоградській, Київській та місті Київ.
Якщо у Рівненській області потенційно є 430 об’єктів, у яких можна провести енергомодернізацію, то по факту було оголошено 6 торгів, із них були всі успішні. Регіон демонструє одну із кращих реалізацій торгів в країні.
В цілому впровадження та розвиток енергосервісу в Україні має перспективи. Для цього необхідно змінити відношення замовників та учасників до енергосервісу. Аналітики запропонували удосконалити законодавство, збільшити обізнаність замовників в цій сфері, переглянути методики енергоаудиту та визначення базового рівня енергоспоживання для об’єктів енергосервісу.
За результатами дослідження учасникам закупівель не вистачає підтримки держави у закупівлях ЕСКО-послуг.
http://iaaukraine.org/energoservis-must-have-dlya-ukrayiny/
Довідка: Енергосервіс – комплекс енергозберігаючих заходів (наприклад, встановлення енергоефективних вікон та дверей, утеплення фасадів, модернізація системи опалення, встановлення індивідуальних теплових пунктів), які зменшують споживання енергоресурсів та витрати на оплату комунальних послуг.
Компанія, яка надає послуги енергосервісу, встановлює обладнання та модернізує об'єкт за власні або залучені кошти. Врешті все устаткування переходить у власність замовника. Енергосервісна компанія отримує винагороду завдяки економії замовника за спожиті енергоносії до та після реалізації проекту.
Публікація видана в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
Прес-служба Інституту аналітики і адвокації
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
09:39, 29 вересня
09:39, 29 вересня
09:39, 29 вересня
09:39, 29 вересня
11:20, Сьогодні
live comments feed...