• Головна
  • На Рівненщині ОПОРА виявила агітаційні матеріали у приміщенні РДА, без вихідних даних та на електроопорах
15:42, 22 лютого 2019 р.
Надійне джерело

На Рівненщині ОПОРА виявила агітаційні матеріали у приміщенні РДА, без вихідних даних та на електроопорах

На Рівненщині ОПОРА виявила агітаційні матеріали у приміщенні РДА, без вихідних даних та на електроопорах

На Рівненщині впродовж 12-21 лютого спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували агітаційні матеріали кандидатів на посаду Президента України Петра Порошенка та Андрія Садового, розміщених з порушенням виборчого законодавства. Зокрема, 21 лютого агітацію із зображенням кандидата Петра Порошенка виявили у приміщенні Радивилівської РДА; 13 лютого у Сарнах зафіксували агітацію Андрія Садового у невизначених для цього місцях та 12 лютого у місті Сарни – білборди Петра Порошенка, які не містили вихідних даних.

21 лютого у холі приміщення, де знаходиться Радивилівська районна рада та Радивилівська районна державна адміністрація, спостерігачі ОПОРИ виявили інформаційний бюлетень «Солідарність» за лютий 2019 року із зображенням кандидата на пост Президента України Петра Порошенка.

На Рівненщині ОПОРА виявила агітаційні матеріали у приміщенні РДА, без вихідних даних та на електроопорах, фото-1

У друкованому виданні опублікований репортаж «Від Крут до Брюсселя», під час якого «Петро Порошенко оголосив, що висуває свою кандидатуру на другий термін президентства». Зокрема, в газеті опубліковані цитати відомих людей на підтримку кандидата на пост Президента Петра Порошенка: Епіфанія, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради Андрія Парубія, сатирика Леся Подерв’янського, депутатки Ірини Геращенко та інших осіб.

На останній сторінці газети зазначено: «Замовник: Кандидат на пост Президента України Порошенко П.О. Установа, що здійснила друк: ТОВ «ДРУКАРНЯ ПРЕС АРТ». Тираж 300 000 прим. Особа, відповідальна за випуск: Южаніна Н. П.»

На Рівненщині ОПОРА виявила агітаційні матеріали у приміщенні РДА, без вихідних даних та на електроопорах, фото-2

У Радивилівській районній раді повідомили, що приміщення орендує районна державна адміністрація: «У нас договір оренди з Радивилівською районною державною адміністрацією про використання цього приміщення і це приміщення у нас перебуває в оренді. Тому, це питання до них».

З головою Радивилівської районної державної адміністрації зв’язатися не вдалося (за вказаним на сайті телефоном повідомили, що голова на зустрічі, пізніше сказали, що голова відійшов, а потім повідомили, що вже не на робочому місці). Тому, ОПОРА надіслала інформаційний запит з проханням пояснити, на яких підставах у приміщенні РДА розміщена газета.

Крім цього, 21 лютого поблизу автостанції міста Радивилів такі ж газети поширювали з інформаційних наметів з написами «Ми йдемо своїм шляхом! Петро Порошенко».

На Рівненщині ОПОРА виявила агітаційні матеріали у приміщенні РДА, без вихідних даних та на електроопорах, фото-3

Згідно з ч. 20 ст. 64 Закону України «Про Президента України» забороняється використання приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування для проведення заходів передвиборної агітації. Відповідно до ч. 21 ст. 64 цього Законузабороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

13 лютого у місті Сарни спостерігачі ОПОРИ виявили агітаційні матеріали кандидата на пост Президента Андрія Садового з написом «Єдиний шанс на зміни. Саме зараз. Андрій Садовий» у невизначених для цього місцях – на опорах ліній електропередач по вулиці Бєлгородській.

На Рівненщині ОПОРА виявила агітаційні матеріали у приміщенні РДА, без вихідних даних та на електроопорах, фото-4
На Рівненщині ОПОРА виявила агітаційні матеріали у приміщенні РДА, без вихідних даних та на електроопорах, фото-5

В результаті зафіксованих агітаційних матеріалів, представники ОПОРИ звернулись до поліції із заявою про перевірку фактів порушення правил ведення передвиборчої агітації.

Згідно з ч. 7 ст. 8 Закону України «Про рекламу» розміщення   реклами   та/або   рекламних   засобів на підтримуючих,  опорних  та  інших  елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.

12 лютого у місті Сарни Рівненської області спостерігачі ОПОРИ зафіксували передвиборчі агітаційні матеріали кандидата на посаду Президента України Петра Порошенка, які не містили належного маркування. Зокрема, білборд з написом «Ми – Україна! Сильна армія – запорука миру! Петро Порошенко» та сіті-лайт із написом «Ми – Україна! Помісна церква – запорука незалежності! Петро Порошенко».

На Рівненщині ОПОРА виявила агітаційні матеріали у приміщенні РДА, без вихідних даних та на електроопорах, фото-6
На Рівненщині ОПОРА виявила агітаційні матеріали у приміщенні РДА, без вихідних даних та на електроопорах, фото-7

За фактом виявленої агітації спостерігач ОПОРИ звернувся до поліції. Через годину після виклику до правоохоронних органів невідомі особи частково зняли агітаційний матеріал (де знаходиться напис «Петро Порошенко»).

Відповідно до ч. 3  ст. 59 Закону України «Про вибори Президента України» друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Згідно з ч. 2 ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатами на посаду Президента України: Петра Порошенко, як самовисуванця (7 лютого); Андрія Садового, суб’єкт висування – Об’єднання «Самопоміч» (8 січня).

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Хочете повідомити нам новину, надсилайте її у Вайбер:

https://invite.viber.com/g2=AQAY9qoEnoOxeEhDi7c2AQFMrY9pf2L%2Fady78eJyxSl5ovEhTxrE9R%2FHCAywoVko&fbclid=IwAR2CvMEXl4UXt_--BNePjHT9lbR5vLkXyBiqaaYfULT5vGnN4KtHpa9S11c&lang=ru

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опора #Сарни #радивилів. агітація #незаконна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...