• Головна
  • Енергоблоки РАЕС відповідають рівню міжнародних індикаторів МАГАТЕ та ВАО АЕС
09:01, 20 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Енергоблоки РАЕС відповідають рівню міжнародних індикаторів МАГАТЕ та ВАО АЕС

Енергоблоки РАЕС відповідають рівню міжнародних індикаторів МАГАТЕ та ВАО АЕС

На майданчику РАЕС відбулося 27 засідання комітету ALARA з питань виконання дозового бюджету та дозового навантаження персоналу за 2018 рік, реалізації заходів з оптимізації дозового навантаження в минулому році, обговорення проекту дозового бюджету та відповідних оптимізуючих заходів на рік поточний.

На Рівненській АЕС, як елемент культури безпеки активно застосовується принцип «оптимізації» дозового навантаження або методологія ALARA (As Low As Reasonably Achievable), кінцевою метою якої є зниження показників дозового навантаження персоналу до рівня кращої світової практики і досягнення такого рівня культури виробництва, при якому високі показники ефективності виробництва досягалися б при мінімально можливих дозових витратах. Для координації робіт у цьому напрямку на РАЕС вже 17 років функціонує комітет ALARA.

На черговому засіданні комітету за участю заступника головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Сергія Боришкевича, головного інженера енергоремонтного підрозділу РАЕС Олега Халандача, членів комітету та членів комісії ALARA відзначено, що минулоріч виконано увесь запланований комплекс заходів з оптимізації дозового навантаження, в кількості 51. Зокрема з метою оптимізації колективної дози персоналу реакторного цеху №1 щорічно виконуються радіаційний моніторинг приміщень та обладнання, відтак інформованість персоналу та цілеспрямована організація праці дозволили знизити колективну дозу цеху на 30%.

Як відзначив начальник лабораторії радіаційної безпеки цеху радіаційної безпеки РАЕС Олександр Торба, у 2018 році колективна доза РАЕС, включаючи підрядників, склала 1745,87 люд-мЗв, що становить 72,8% річного плану та свідчить про високий рівень культури безпеки на підприємстві та професіоналізм рівненських атомників. «З початку роботи електростанції зберігається тренд на зниження дозового навантаження персоналу. Щороку річний план зменшується, а ефективність його виконання лише росте. За останні шість років відсутній персонал, індивідуальні дози якого перевищують 15 мЗв. На сьогоднішній день енергоблоки РАЕС відповідають рівню міжнародних індикаторів МАГАТЕ (ІSОЕ) та ВАО АЕС. Показник колективної дози на енергоблок складає 0,43 люд-мЗв та є найнижчим серед українських АЕС», - підкреслив Олександр Торба.

За підсумками засідання заплановані показники дозового навантаження персоналу РАЕС та підрядних організацій були затверджені на поточний рік на рівні 2300,0 люд-мЗв. Також були затверджені заходи з реалізації програми ALARA за напрямками: організаційні заходи, навчання персоналу, покращення умов праці, вдосконалення технологічних процесів. Контроль їх виконання проводитиметься щоквартально в рамках «Днів безпеки» на підприємстві, - повідомляє прес-служба РАЕС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Халандач #Торба #енергоблок #РАЕС
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...