• Головна
  • Рівненську АЕС відвідали гості з Туреччини
08:49, 25 січня 2019 р.
Надійне джерело

Рівненську АЕС відвідали гості з Туреччини

Рівненську АЕС відвідали гості з Туреччини

Черговими закордонними гостями інформаційного та навчально-тренувального центрів Рівненської АЕС стали педагоги та учні старшої школи м. Мерсін (Туреччина), які в рамках міжнародної програми Європейського Союзу «Erasmus+» переймають досвід у школярів Володимирецького районного колегіуму.

У 2018 році розпочалась співпраця із турецьким закладом освіти, коли у складі першої групи до Володимирецього колегіуму приїздили лише вчителі. Наразі з метою обміну досвідом тут перебуває друга група, до якої увійшли вчителі та учні. У свою чергу, школярі колегіуму також мали нагоду повчитись у турецькій школі під час однотижневого обмінного візиту.

В інформаційному центрі РАЕС «Полісся» екскурсантам розповіли про історію будівництва і розвитку Рівненської АЕС та її міста-супутника, а також принципи роботи основного обладнання електростанції. Неабиякі враження студенти отримали, оглянувши макети енергоблоку з реактором ВВЕР-440, тепловиділяючої збірки та градирні. Також гості відвідали різноманітні експозиції з рідкісними світлинами та переглянули анімаційний мультфільм вихованки місцевого Будинку дитячої та юнацької творчості Катерини Теребейчик.

У навчально-тренувальному центрі відвідувачам пояснили принцип роботи реактора, на прикладі повномасштабних тренажерів ПМТ-440 та ПМТ-1000 продемонстрували як працює енергоблок у разі збою або відмови обладнання, а також якими знаннями та якостями має володіти персонал РАЕС, аби робота підприємства була максимально безпечною та ефективною.

За словами вчителя англійської мови старшої школи м. Мерсін, основною метою перебування турецьких школярів в Україні стало знайомство з її культурою, традиціями, системою освіти. «Це вже другий візит до України. Ми вражені вашою щирою гостинністю. Відвідавши напередодні Острозьку академію та об’єкти Рівненської АЕС, поспілкувавшись із місцевим населенням, ми дізналися багато цікавого про українські традиції, звичаї та архітектуру. Безумовно, нас дуже вразила екскурсія на Рівненську атомну електростанцію. Сьогодні у Туреччині єдина в країні АЕС «Аккую» перебуває у стадії будівництва, тому нам надзвичайно було цікаво дізнатися про принципи роботи електростанції, навчання персоналу та чи безпечне загалом таке виробництво для екології й людей. Знайомство з РАЕС, яка є серйозним підприємством, допомогла зробити позитивні висновки щодо атомної енергетики. Екскурсія на електростанцію виявилась особливо корисною, адже її учасники – це учні школи, яка спеціалізується на вивченні базових природничих наук: математики, хімії, фізики, біології».

«До сьогоднішнього дня я ніколи не бувала на АЕС. Мені подобається вивчати фізику та математику, також мене цікавить атомна енергетика. Це корисний досвід особисто для мене, оскільки у майбутньому професія енергетика може стати моєю. Я обов’язково покажу багато фото та розповім своїм рідним та знайомим про Україну, де живуть чудові люди, з неймовірно багатою культурою та захоплюючою історією. Якщо у майбутньому трапиться нагода відвідати ще раз вашу країну – обов’язково нею скористаюсь», - прокоментувала закордонна школярка, Бусей.

У свою чергу, учні Володимирецького районного колегіуму, які в рамках проекту нещодавно побували у турецькій школі, зауважили на відповідальному ставленні учнів до навчання, їх наполегливості та цілеспрямованості, шанобливому ставленні до культури та релігії.

В рамках відвідин найбільшого енергетичного підприємства західної України екскурсанти здійснивши об’їзд навколо РАЕС, побачили велич та масштабність її споруд, зокрема – градирень.

Довідка: «Erasmus+» – програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. Україна та понад 150 країн світу є країнами-партнерами Програми, а країнами-членами виступають 28 держав-членів ЄС. Бюджет програми на 2014-2020 роки складає 14,7 млрд євро, - повідомляє прес-служба РАЕС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АЕС #Туреччина #реактор
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...