• Головна
  • Естонці поділилися з рівненськими освітянами досвідом реформування
09:55, 23 січня 2019 р.
Надійне джерело

Естонці поділилися з рівненськими освітянами досвідом реформування

Естонці поділилися з рівненськими освітянами досвідом реформування

Упродовж двох днів на Рівненщині працювала делегація з Естонії у рамках проекту «Обмін досвідом Естонії у підтримку реформ професійної освіти в Україні». Ціль проекту - підтримка реформ професійної (професійно-технічної) освіти через естонський досвід і консультації експертів. Цьогоріч така ініціатива стартує на Рівненщині та Хмельниччині.

У ході семінару заступник директора департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України Вікторія Карбишева озвучила основні напрямками реалізації концепції розвитку професійної освіти України, ознайомила з результатами роботи над нормативно-правою базою, яка стосується  реформування.

Освітяни Рівненщини мали можливість із перших вуст європейських партнерів почути про пройдений ними шлях і досягнуті результати реформування. Окрім того, керівники закладів професійної освіти області ознайомилися з інноваційними підходами управління закладами, попрацювали в групах, використовуючи інструментарій SWOT-аналізу.

Враженнями від участі в проекті ділилися також і колеги з Волині, які впродовж двох років впроваджували набутий досвід у регіоні, зауваживши, що подібні знання стали неоціненними.

Заступник начальника обласного управління освіти, координатор проекту по Рівненській області Петро Коржевський зазначив, що заклади професійної освіти регіону давно обрали європейський вектор руху. Багатий досвід Естонії стане у нагоді для проведення масштабної модернізації змісту професійної освіти та відкриє новий курс у якості підготовки кваліфікованого робітника, який стане конкурентоспроможним на ринку праці.

Після семінару розпочнеться наступний етап - планування розвитку закладів, у рамках якого проводитимуться навчання та стажування в естонських школах-партнерах. Окрім того, додатково розроблятимуться освітні програми та проводитимуться майстер-класи по впровадженню інноваційних методик викладання.

У підсумку, всі учасники мали змогу ознайомитися з діяльністю закладів професійної (професійно-технічної) освіти Рівненської області зокрема: ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу та торгівлі», ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту», а також відвідали навчально-практичні центри Квасилівського професійного ліцею.

Прес-служба управління освіти і науки Рівненської ОДА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#естонці #профтехосвіта #реформування #досвід #Коржевський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...