• Головна
  • Секретар Рівненської єпархії УПЦ МП розповів про допити в СБУ
11:41, 6 грудня 2018 р.
Надійне джерело

Секретар Рівненської єпархії УПЦ МП розповів про допити в СБУ

Секретар Рівненської єпархії УПЦ МП розповів про допити в СБУ

Секретар Рівненської єпархії Української Православної Церкви протоієрей Олександр Єгоров для Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ розповів про ситуацію навколо виклику священнослужителів єпархії на допит Службою безпеки України.

— Отче, розкажіть, будь ласка, хто і з яких причин був викликаний сьогодні на допити в СБУ?

— Прийшли повістки нашим священикам. 14 священиків було викликано на допит: 13 – нашої Рівненської єпархії і 1 священик Сарненсько-Поліської. На цих допитах, які відбулися сьогодні, все зводиться до двох статей: “Державна зрада” і “Розпалювання релігійної ворожнечі”. Мова йде про брошури, які були розповсюдженні по храмах нашої єпархії – хоча й не тільки нашої єпархії. Ми розуміємо, що ці брошури не несуть якоїсь загрози суверенітету нашої держави. Вони дають правильну оцінку на деякі речі відносно Православ’я. Але вони взяли їх за основу і інкримінують це, як розпалювання релігійної ворожнечі.

На превеликий жаль, враховуючи ті події, які відбуваються в державі сьогодні, – і воєнний стан, і загострення емоцій по відношенню “об’єднавчого собору”, дата якого вже називається конкретно, надання томосу, – ми розуміємо, що йде шалений тиск з метою залякати священиків, і особливо священиків активних. З нашої єпархії Службою безпеки були викликані, окрім благочинних, практично всі священики, які відповідають за збереження Православ’я, або активно себе проявляють у відстоюванні наших православних храмів.

— Як проходили допити?

— Треба зазначити, що тиску ніякого не було. Всі наші священики були з адвокатами. Задавалися певні питання, на які вони відповідали. Конкретно ми не можемо говорити про що була розмова, тому що вони ставили підпис про нерозголошення. Те що ми знаємо сьогодні – це пред’явлення двох статей: “Державна зрада” – досить серйозна, і “Розпалювання релігійної ворожнечі”. Ми розцінюємо все це, як тиск і залякування священиків з метою силою зігнати нас в так звану «єдину церкву».

Нам відомо, що в нашій єпархії відбувається збір підписів у різних установах – лікарнях, навчальних закладах. І ми знаємо – це перевірена інформація, що згідно вказівок голів селищних рад, активісти, не питаючи наших священиків і не заходячи навіть у храм, збирають певні підписи з вимогою, щоб наш керуючий Рівненською єпархією митрополит Варфоломій “відкинув особисті амбіції”. Я повторюю це формулювання: “відкинув особисті амбіції” і взяв участь в т.з. «об’єднавчому соборі». Перечитуючи ті заяви, які до нас надійшли від різних організацій, ми бачимо, що текст майже однаковий. Тобто це свідома форма тиску, шантажу, залякування з метою змусити взяти участь у так званому об’єднавчому соборі, підтримати томос і т.д. І одним з елементів тиску на священиків є цей виклик.

— Який настрій у священнослужителів, які цілий день провели в приміщенні СБУ?

— Ви знаєте, у всіх священнослужителів настрій бадьорий, радісний. Нам приємно, що ми не тільки по книгах про новомучеників, які постраждали у минулому столітті, читаючи про їхнє життя, дізнаємось, як вони терпіли. Ми сьогодні трішки відчули такого тиску, це навіть ще не гоніння на Церкву. І ми радіємо, що є співучасниками єдності Православ’я – у відстоюванні православної позиції, відстоюванні позиції нашого люблячого дорогого Предстоятеля нашої Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія, відстоюванні позиції наших єпископів, які так гарно на Архієрейському Соборі проявили єдність і показали нам приклад, як відстоювати Православ’я.

— Що Ви можете сказати з приводу пред’явлених звинувачень?

— Вони не мають під собою ніякого ґрунту. Вішаються зовсім надумані ярлики, вишукуються люди другого сорту. Нас сьогодні намагаються зробити людьми другого сорту. Сьогодні кожна освічена людина розуміє, що ми є Українська Православна Церква. “Московський Патріархат”, як нас представляють певні журналісти це спроба тиску, нас намагаються виставити не патріотами, говорять, що ми не любимо Україну, що нам потрібно кудись їхати. Насправді, ми нікуди не їдемо – ми тут народилися, ми ходили в українські школи, ми отримали українську освіту, ми вчилися в українських семінаріях, ми є патріотами своєї держави, ми любимо свою державу, відстоюємо інтереси своєї держави, визнаємо цілісність нашої держави. І разом з тим, у нас непохитна православна позиція – ми є православні, ми стоїмо на тих щаблях Православ’я, на яких стоїть наш Предстоятель, і на щаблях тієї нашої Святої Церкви, від Якої ми отримали сан і Якій дали присягу на вірність Богу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Єгоров #УПЦ МП #СБУ #допит #священики
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...