У Дубно на Рівненщині скаржаться на забруднення довкілля компанією мільярдера Бахматюка

У Дубно на Рівненщині скаржаться на забруднення довкілля компанією мільярдера Бахматюка, Степан Молчан

Впродовж останніх місяців набула загострення проблема забруднення довкілля внаслідок діяльності зернового елеватора UKRLANDFARMING PLC, що належить мільярдеру Олегу Бахматюку. Жителі прилеглих до підприємства вулиць А.Малишка, В.Сосюри, Я.Каменського, І.Федорова та провулка І.Федорова скаржаться на засмічення будинків, транспорту, подвір'їв, присадибних ділянок пилом та зерновідходами, які утворюються на зерновому елеваторі і у вигляді рожевого пилу встеляють все на сотні метрів. 
21 листопада у залі засідань міської ради перед владою міста, депутатами, членами виконавчого комітету та представниками місцевих ЗМІ з власної ініціативи з поясненнями виступив керівник дубенського елеватора - директор ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» та ТзОВ СП «Нива» Андрій Латаш. 
Керівник елеватора розповідав про принципи роботи підприємства, технологічний процес виробництва, а також переконував присутніх у наявності необхідних дозволів, вчасному проведенні перевірок та обстежень, дотриманні підприємством усіх екологічних норм та нешкідливості викидів, які найбільше дошкулять мешканцям прилеглих мікрорайонів Страклів та Цукровий. Андрій Латаш запевняє, що “рожевий пил” - це лушпиння, яке відлущується від кукурудзи в процесі очистки, транспортування і досушки. Воно настільки легке, що вилітає за межі сушки, але є нешкідливим для населення. Специфічний колір лушпиння, як пояснює керівник елеватора, зумовлений пігментацією зерна кукурудзи. Разом з тим, директор підприємства розуміє, що дані викиди викликають певні побутові незручності для жителів навколишніх вулиць, проте, зауважує, що це є промислове виробництво, певні незручності є на будь-якому виробництві, але  на підприємстві працюють 140 осіб, до бюджету міста щороку сплачуються мільйонні податки.
На це заступник міського голови Ольга Ляшенко наголосила, що замовником будівництва елеватора — ПрАТ “Компанією “РАЙЗ” не сплачено до бюджету міста пайової участі у сумі понад 7 мільйонів гривень. Наразі з даного приводу тривають судові процеси між міською радою та цією компанією. Окрім того, сплачені підприємством суми екологічного податку (3 тис.грн. у 2017 році та 6 тис.грн. у 2018 році ) є неспівмірними зі шкодою, яку завдає елеватор населенню міста. 
Секретар міської ради Віктор Недашковський зазначив, що для дослідження проблеми з діяльністю дубенського елеватора була створена тимчасова депутатська комісія, на підприємство  неодноразово направлялись депутатські звернення, однак належної відповіді на них не було надано. 
В свою чергу, міський голова Василь Антонюк адресував до Андрія Лотоша три головні запитання - “Чи є можливість повністю призупинити викиди?”, “Чи готові власники підприємства сплатити інвестиційну складову до бюджету міста?” та “Чи є можливість модернізувати підприємство таким чином, щоб воно не завдавало шкоди громадянам?”. 
На жаль, ці запитання лишились без відповіді керівника елеватора, який лише наголошує, що підприємство має усі необхідні документи та дозволи, а викиди відповідають нормам.       
Слід зазначити, що раніше з метою вирішення даної проблеми міською владою направлено відповідні листи на адресу ТзОВ СП “Нива”, операційному директору UKRLANDFARMING PLC Ковток Г.І. та до екологічної інспекції в Рівненській області. 
Наразі очікуються результати перевірки підприємства Державною екологічною інспекцією України, від висновків якої залежатиме подальше вирішення проблеми забруднення довкілля внаслідок діяльності зернового елеватора UKRLANDFARMING PLC, - повідомляє сайт Дубенської міської ради.

Дубно елеватор Антонюк Бахматюк забруднення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі