Рівненський аеропорт заборгував 12 мільйонів. Працівники не можуть отримати зарплати, оформити субсидії та лікарняні

Рівненський аеропорт заборгував 12 мільйонів. Працівники не можуть отримати зарплати, оформити субсидії та лікарняні, Степан Молчан

Депутати Рівненської обласної ради на засіданні постійної комісії обласної ради з економічних питань та комунальної власності обговорили складний стан комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Рівне».

Як повідомив директор аеропорту Ігор Насинюк, на даний час лише борг по зарплаті сягає 1,7 млн.грн. Накопичилася заборгованість перед Пенсійним фондом, підприємство не в змозі платити єдиного соціального внеску.

Через патову фінансову ситуацію, працівники не можуть подавати документи на оформлення субсидій, отримувати лікарняні тощо.

У той же час, районне відділення державної виконавчої служби вкотре звернулося до депутатів обласної ради, аби ті дали згоду на реалізацію частини майна аеропорту з метою повного та своєчасного виконання зведеного виконавчого провадження. Нагадаємо, йдеться про суму у 12 млн.грн. за усіма видами заборгованості.

Поліпшити фінансову ситуацію аеропорту могли б перевезення. Однак на пропозиції від авіакомпаній щодо організації польотів підприємство змушене відмовляти, адже досі – майже через рік після ремонту – не здана в експлуатацію руліжна доріжка. Ще на минулих комісіях депутати виявили бажання заслухати фахівців департаменту з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації, які контролювали хід робіт, аби ті пояснили, чому об’єкт «завис у повітрі».

За словами заступника начальника департаменту Вадима Бобрікова, на сьогодні з цього питання відкрита кримінальна справа. Адже департамент ще торік відмовився приймати об’єкт в експлуатацію, бо виявив недоліки у будівництві. Підрядник, зі свого боку, з зауваженнями не погодився і налаштований відстоювати свою позицію в суді. Хід кримінальної справи контролює СБУ та Національна поліція.

Такий стан справ на підприємстві викликав бурхливе обговорення серед членів постійної комісії. Однак в одному депутати виявилися одностайними: якщо не знайти коштів в бюджеті і не погасити борги, аеропорт доведеться закрити.

Відтак члени комісії проголосували низку рекомендацій. Зокрема, вирішили звернутися до правоохоронних органів, аби ті надали інформацію щодо того, на якій стадії перебуває дана кримінальна справа. Також члени постійної комісії звернуться до облдержадміністрації, яка є розробником Програми розвитку та підтримки обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Рівне» на 2018-2020 роки, з питанням, чому відсутнє належне фінансування даної Програми, що тягне за собою погіршення фінансового стану підприємства та зростання соціальної напруги в колективі.

Відповіді на усі ці питання члени постійної комісії з економічних питань та комунальної власності сподіваються почути вже на наступній сесії обласної ради 7 грудня.

Депутати також відмовили Рівненському районному відділенню державної виконавчої служби і не надали дозволу на реалізацію майна на виконання вищезгаданого кримінального провадження. Адже вбачають у цьому загрозу існуванню підприємства.

аеропорт Рівне борг Насинюк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі