• Головна
  • У Рівненському зоопарку з`явились доісторичні істоти
17:01, 30 листопада 2012 р.

У Рівненському зоопарку з`явились доісторичні істоти

Колекція Рівненського зоопарку поповнилась дуже цікавим видом риб, що існували на землі задовго до появи людини. Побачити їх можна у приміщенні екзотаріума.

Як повідомили із зоопарку Рівного, панцирна щука - істота доісторична у повному розумінні слова. Зовнішній вигляд панцирної щуки нагадує нам про те, що час виявився над нею не владний. Сьогодні ці риби виглядають так само, як і 150 мільйонів років тому, коли вони жили по сусідству з динозаврами.

Панцирники відносяться до примітивних променеперих риб; викопні відбитки цих риб відомі починаючи з пізнього крейдового періоду і зустрічаються в Європі, Південній та Північній Америці - таким чином, у минулому область поширення панцирників була істотно ширша сучасної.

Панцирники є нащадками примітивних кісткових риб, які були поширені у мезозої і є найближчими родичами мулової риби, яка в даний час також зустрічаються лише у Північній Америці.

Риба має подовжене тіло, яке вкрите міцною лускою, схожою на панцир. Луска складається з двох шарів: внутрішній - кісткова основа, а зовні - шар ганоїну, своєрідної емалі, яка надає їй гладкості та блиску. Панцирні щуки мають унікальний плавальний міхур. Він весь пронизаний кровоносними судинами і з`єднаний зі стравоходом, тому цей орган може виконувати функцію легенів. Піднімаючись на поверхню води, риба робить ковток повітря, який потрапляє в міхур. Кисень поширюється по кровоносних судинах. Завдяки такій системі дихання, вони можуть спокійно існувати в теплій воді, де вміст кисню мінімальний. Така особливість дозволяє їм вижити в таких умовах, де іншим рибам буде важко існувати. Ікра панцирників отруйна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...