• Головна
  • Рівному загрожує ртутний апокаліпсис
11:02, 30 листопада 2012 р.

Рівному загрожує ртутний апокаліпсис

Екологічний скандал у Рівному. Тут заборонили роботу єдиного в області підприємства, яке збирало і відправляло на утилізацію відпрацьовані люмінесцентні лампи.

Діяльність фірми заблокували депутати, які впевнені: ртутні лампи неправильно зберігають, тому небезпечні відходи загрожують життю і здоров'ю мешканців Рівного.

Відпрацьовані лампи збирають у металевий вагончик, який не відповідає жодним нормам, нарікають депутати. Ще й перевозять його з місця на місце – що є грубим порушенням.

«Це має бути капітальна споруда, яка має знаходитися від найближчого помешкання рівнян не менше ніж у 100 метрах. А там метрів 20 від сили. Це має бути приміщення з опаленням, де температура не опускається нижче 5-ти градусів», - каже депутат Рівненської міської ради Святослав Євтушенко.

Підприємство збирає з усієї області та відправляє на утилізацію відпрацьовані лампи вже майже 20 років. Керівник каже: має на це всі відповідні документи і справу свою знає добре. Тимчасовий пункт прийому облаштував згідно санітарних вимог – оббив зверху та знизу металом, зробив вентиляцію та не дозволяє накопичувати там більше 2-х тисяч ламп. Хоча небезпечною є кількість від 6-ти до 8-ми тисяч. Чому депутати не надали йому дозволу на продовження роботи – не знає.

«Ніякого руху той вагончик не має. Ми його не використовували для транспортування. Тим більше, на дорогах – бо для цього треба спеціальний транспорт. З 2001 року вагончик за територією не був ні разу», - запевняє керівник підприємства Іван Ковальчук.

Екологи проблем у роботі підприємства не бачать. Воно - єдине в області, тому блокувати його роботу не варто. За рік на утилізацію відправляли понад 60 тисяч ламп. А збирати небезпечні відходи більше нікому. Їх просто викидатимуть на смітники. Тоді доведеться боротися з екологічною катастрофою.

«Відповідно до фаху своєї діяльності, мають усі документи. У тому числі, і ліцензію Мінприроди. Отримали її в 2011 році і працюють відповідно до неї. Щоб здійснювати діяльність, вони навіть отримали дозволи від ДАІ для того, щоб перевозити ці люмінесцентні лампи», - каже начальник відділу екології Рівненської міської ради Валентина Веремко.

Зі ртуттю не жартують: потрапивши до організму людини, метал залишається там на все життя. Вражає центральну нервову систему, печінку, нирки та дихальні шляхи. Тож негайно залагодити конфлікт радять і медики.

«Декілька місяців ніякої надзвичайної ситуації не буде. Але через деякий час настане критична точка, коли терміново треба буде вирішувати проблему», - попереджає заступник головного державного санітарного лікаря в Рівненській області Роман Сафонов.

Аби не наламати дров і не призвести до екологічного лиха, в місті зберуть спеціальну комісію, яка ретельно дослідить роботу підприємства. Знайти компроміс потрібно обов’язково, адже йдеться про безпеку людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...