У Рівному презентують історичну працю «По обидва боки фронту»

У Рівному презентують історичну працю «По обидва боки фронту», Надія Романчук

Сьогодні, 15 листопада о 14 годині у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація книги Олега Разиграєва «По обидва боки фронту».

Книжка «По обидва боки фронту» присвячена діяльності громадських організацій на Волині у роки Першої світової війни. Таку назву автор обрав недарма, адже в 1914–1918 рр. ці землі опинялися почергово під владою сторін, що воювали, – Російської та Австро-Угорської імперій.

Першій світовій війні присвячено чимало історичних праць, проте про події Великої війни саме на території України, і Волині, зокрема, публікацій обмаль. Ще менше розвідок, у яких висвітлена соціальна історія, долі звичайних людей, які потрапили у вир цієї визначальної для Європи і всього світу події. Власне саме цій малодослідженій ділянці присвячена книга Олега Разиграєва. Дані довелося збирати буквально по крихтах у десяти архівах, два з яких – польські. Проте робота була варта затрачених на неї зусиль: багато джерельних даних у книжці «По обидва боки фронту» опубліковано вперше. Як зізнався сам автор, спочатку він планував написати лише невелику статтю, проте дослідження настільки його захопили, що стаття поступово перетворилася на об’ємну книгу. Окремої згадки заслуговують ілюстрації, яких у книжці багато; деякі матеріали теж оприлюднено вперше.

Рівне культура історія презентація книжка Разиграєв по обидва боки фронту
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі