• Головна
  • Рівненські лікарі ставлять сердечників на ноги за три дні після інфаркту (ВІДЕО)
13:00, 28 листопада 2012 р.

Рівненські лікарі ставлять сердечників на ноги за три дні після інфаркту (ВІДЕО)

Інфаркт міокарда чітко ділить життя людини на до і після приступу. Багатьом пацієнтам доводиться переглядати стиль свого життя і змінювати колишні звички. Однак сьогодні медицина не стоїть на місці та робить все можливе, аби сердечники змогли нормально жити і надалі. Така можливість нещодавно з’явилася і у рівнян. З вересня цього року у Рівненській центральній міській лікарні працює надсучасний ангіограф, який дозволяє поставити хворого на ноги за 2-3 дні. 

Подібну операцію на серце пані Ніла перенесла лише вчора, а вже сьогодні вона себе почуває чудово.

Ніла Демидюк, пацієнтка:

- Цю ніч я себе чудово почувала. Лише турбувала пов’язка, бо дуже туго там накладають.

Операція, розповідає пані Ніла, пройшла швидко та безболісно. Із власного гаманця жінка оплатила лише ліки. Однак, нині найбільше її тішить той факт, що вже завтра-післязавтра її пообіцяли виписати. Лікарі ж констатують, що раніше хворий на інфаркт міокарда був змушений перебувати на лікарняному ліжку близько 21 дня, нині ж достатньо двох-трьох, аби опісля операції повернутися до передінфарктного стилю життя. І все завдяки надсучасному обладнанню - ангіографу.

Юрій Самойлик, завідувач рентген-хірургічним блоком Рівненської ЦМЛ:

- Перевага обладнання в тому, що воно має надсучасне програмне забезпечення, власне такі програми, які дозволяють лікарю швидко вирішити клінічну ситуацію, покращити точність втручання на даному місці ураження судин.

Загалом, як розповідають лікарі, нині ангіограф є золотим стандартом у лікуванні серцево-судинних захворювань, оскільки допомагає максимально швидко виявити патологію та розблокувати інфаркт-залежну судину. Робить лікар це за допомогою спеціальної пружинку, так званого стенту.

Юрій Самойлик, завідувач рентген-хірургічним блоком Рівненської ЦМЛ:

- Це така сітчаста пружинка – стент, яка встановлюється в місці, де є власне звуження. Вони забезпечують тривалий кровотік в місті стентування.

Подібний ангіограф у Рівненській клінічній лікарні з’явилося відносно нещодавно. Його у безкоштовну оренду на 2 роки надали польські колеги з перспективою залишити обладнання у стінах нашої лікарні назавжди. Про необхідність такої апаратури у боротьбі з серцево-судинними хворобами розповів головний лікар Рівного Михайло Стичишин.

Михайло Стичишин. начальник Рівненського міського управління охорони здоров’я:

- Необхідність такої апаратури та методики очевидна, оскільки смертність від інфаркту міокарда повинна бути мінімальною. Україна поки що має досить високу смертність.

В порівняні з Європою, навіть дуже високу, - додає пан Михайло. За рік в Україні від серцево-судинних захворювань помирає понад п’ятсот тисяч людей. Сьогодні Рівне серед усіх міст нашої держави має один з найменших показників летальності, а це лише 7, 4%. А з появою сучасного обладнання є надія, що він впаде ще на декілька пунктів. Однак, запевняють лікарі, головне у боротьбі із хворобою серця - це здоровий спосіб життя, який мають вести самі ж рівняни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...