У Рівному "світочі пера" об’єднуються у велику родину

У Рівному "світочі пера" об’єднуються у велику родину , Надія Романчук

Рівненська обласна спілка письменників України спільно з відділом «Літературний музей Уласа Самчука», починаючи з 1 листопада 2018 року запускає новий проект, який покликаний згуртувати рівненських поетів і письменників, світочів пера в одну дружню сім’ю.

Проект довготривалий. Читання проходитимуть кожен перший четвер місяця. Щомісяця буде оголошено тему літературних читань. Тема сьогоднішніх читань присвячена Дню української писемності та мови – «УКРАЇНСЬКА МОВА – НАЦІЇ ОСНОВА».

Коли відомий усьому світу письменник, Гомер ХХ століття – Улас Самчук жив у Рівному, він гуртував навколо себе світочів української літератури і культури. У його рівненській квартирі завжди було людно і по-особливому святково від присутності хороших людей. Тут гостювали Самчукові давні друзі-письменники. Вони обговорювали наболіле, читали свої твори, співали українських пісень під довершену фортепіанну гру Олени Теліги.

Згодом, коли доля закинула Самчука у Німеччину і навіть там він згуртував навколо себе всіх українських світочів, які у тяжкі воєнні часи опинилися за межами рідної землі. Він організував МУР – мистецький український рух, завдяки якому у світ вийшло безліч журналів, книг та газет українською мовою.

Отож продовжуючи давні письменницькі традиції, спілка письменників спільно із відділом музею Уласа Самчука, вирішили відновити забутий звичай та згуртувати світочів українського слова. 

Тож всіх бажаючих запрошують сьогодні на літературні читання та спілкування у гості до Уласа Самчука. Відбуватимуться читання у сакральному для рівнян місці, біля того ж фортепіано, що й 77 років тому: м. Рівне, вул. С. Петлюри, 17. Початок о 13 годині.

Рівне культура література читання поети письменники
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі