• Головна
  • У Рівному презентували посібники-комікси із інтелектуальної власності для вивчення у школах (ВІДЕО)
16:04, 23 листопада 2012 р.

У Рівному презентували посібники-комікси із інтелектуальної власності для вивчення у школах (ВІДЕО)

"Навчатися? Це легко". Саме під таким девізом у Рівненському міському економіко-правовому ліцеї відбулась презентація спеціалізованих посібників-коміксів з предмету інтелектуальна власність для навчання школярів. Після чого самі вчителі сіли за парти, аби пройти короткотривалий семінар з особливостей застосування цих посібників на заняттях. 

Дані посібники-комікси були розроблені Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, перекладені українською мовою Українським інститутом промислової власності та передані вчителям правознавства усіх рівненських шкіл. Зокрема ці три підручника стосуються доволі непростих об’єктів інтелектуальної власності, таких як авторське право, патент та товарні знаки.

Юрій Трачук, патентний повірений України:

- Вони яскраві, вони оформлені у формі діалогів дітей, де дуже простими словами йдеться про складне. Оскільки інтелектуальна власність стосується і права, і економіки, і інших сфер життєдіяльності технічних, в тому числі. Тому якраз дуже важливо, щоб дитина виходячи із школи дуже добре усвідомлювала, що її чекає потім.

Потрапили ці підручники до Рівного саме завдяки молодіжній організації "Молодіжний бізнес-інкубатор", яка вперше заявила про таку ідею під час проведення конкурсу Проектів та Програм молодіжних громадських організацій. Вона була підтримана, а з міського бюджету виділені кошти. Однак, залучати місцеве фінансування активісти не стали.

Марія Зубова, начальник відділу у справах сім’ї та молоді профільного управління виконкому Рівненської міської ради:

- До часу основної частини реалізації, вони листом заявляють про те, що вони знайшли додаткові кошти і тому відмовляються від коштів бюджету, але реалізовувати будемо. Звичайно, це для нас було нове щось. 

Після презентації посібників, вчителям Рівного у приміщенні ліцею був проведений короткий семінар з особливостей їх застосування на заняттях та інших актуальних питань сфери правової інтелектуальної власності в Україні.

Петро Коваль, директор Рівненського міського економіко-правового ліцею:

- Оці комікси мають право на існування, дійсно допоможуть вчителю у такій більш простій ігровій формі подати матеріал, який стосується авторського права, підприємницької діяльності, що, на жаль, дітям дається цей матеріал трохи важче.

Розуміння своїх можливостей школярами може убезпечити їх від деяких помилок у виборі професії. А це в свою чергу дозволить підняти авторитет Рівного. Адже саме від молодого покоління залежить, яке життя чекає на українців. Аби було до чого прагнути, Молодіжний бізнес-інкубатор також видав брошуру під назвою "Рівне інноваційне", в якій зібрані найвдаліші приклади розвитку підприємств та залучення коштів у нашому краї.

Віктор Долінський, виконавчий директор МГО "Молодіжний бізнес-інкубатор":

- Це є можливо, це є доступно і це відбувається. Тому що багато пересічних громадян просто не вірять, не думають і не знають про те, що Рівненщина займає досить важливу позицію у розвитку інноваційного нашої держави.  

Даних посібників-коміксів у місті є 500 екземплярів та орієнтовані вони на дітей шостих-сьомих класів. Ініціатори впровадження у рівненську міську освіту таких інновацій впевнені, що це принесе гідні плоди. А саме, підвищить рівень обізнаності молодого покоління правової культури інтелектуальної власності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...