Рівненщині подарували раритетні історичні видання

Священик із Львівщини, настоятель парафії української автокефальної православної церкви Київського патріархату в Чикаго Іван Боярчук привіз безцінні книги у наш край, деякі залишаться тут назавжди.

Спочатку лікар, а потім священнослужитель.  Вже сімнадцять років священнослужитель проживає та проповідує в Чикаго. На Рівненщину отець Іван з порожніми руками не приїздить. Нещодавно у наш край він передав читанку з українознавства для школярів Лондонського видавництва 1850 року та видання про князя Острозького, що опублікували в США.

Упродовж багатьох років він збирає архівні документи, які стосуються українського державотворення, має раритетні релігійні видання. Також має чимало архівних даних про діяльність УПА. Частину своєї колекції він уже передав в Україну. Збирається подарувати і скарби художньої літератури.

Отець Іван, настоятель парафії Української Автокефальної Православної Церкви Київського Патріархату (Чикаго):

- Одне з найцінніших те, що стосується Східної України - Іван Багряний "Тигролови", "Сад Гетсиманський", де є його авторський підпис. Це я хочу передати в Суми. Це є їхнє. Нехай вони мають і знають, що є одна єдина Україна.

Поему Івана Деснянського "Мазепа, Батурин і Полтава" він передасть на Полтавщину. Отець Іван вважає, що такі безцінні для нашого народу матеріали повинні бути доступними для громадськості, зберігатись в музеях та об’єднувати українців.

Сфера-ТВ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі