• Головна
  • На Рівненщині 50 гектарів болотного масиву оголосили ботанічним заказником «Колобанки»
17:02, 22 листопада 2012 р.

На Рівненщині 50 гектарів болотного масиву оголосили ботанічним заказником «Колобанки»

Територію загальною площею 50 га в межах земель запасу Копитківської сільської ради Здолбунівського району оголошено ботанічним заказником місцевого значення «Колобанки».

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.

Зробили це з метою збереження в природному стані надзвичайно цінних природних ландшафтів області, унікальних рослинних угруповань з рідкісними видами рослин.

За це рішення депутати проголосували на 13-ї сесії обласної ради 16 листопада. 

У південних околицях села Копитків Здолбунівського району зберігся унікальний болотний масив з рідкісними видами рослин.   

Як засвідчили наукові дослідження, ця територія багата рідкісними видами рослин, які внесені до Червоної книги України, зокрема: верба Старке, верба чорнична, сашник іржавий, осока Девеллова, коручка болотна, пальчатокорінник м’ясочервоний, пальчатокорінник травневий, товстянка звичайна. Найбільш цінними у фітосезонному відношенні є популяції меч-трави болотної – монтанно-океанічного виду з острівним ареалом поширення. Цей вид також занесений до Червоної книги України.

Науковці вважають, що на зазначеній території недоцільно видобувати торф, проводити меліоративні роботи, вирубку чагарників та інші роботи, які можуть негативно вплинути на стан рослинності.

Тож тепер, відповідно до рішення облради, на місцевості будуть встановлені межі природно-заповідного об’єкту та забезпечено дотримання охоронного режиму території.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...