• Головна
  • У Рівному говоритимуть про альтернативу інтернату - патронатні сім'ї
14:13, 16 жовтня 2018 р.

У Рівному говоритимуть про альтернативу інтернату - патронатні сім'ї

У Рівному говоритимуть про альтернативу інтернату - патронатні сім'ї

У середу, 17 жовтня об 11 годині в Обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відбудеться конференція з питань запровадження на території Рівненської області нової соціальної послуги – патронату над дитиною. Управлінці соціальної сфери області та представники організації-розробника системи патронату над дітьми розкажуть про переваги, перспективи та виклики запровадження цього соціального інституту.

Україна приєдналася до числа країн, що затвердили національну стратегію реформування інтернатної системи. Проте її виконання є неможливим шляхом простого закриття інтернатних закладів – це вимагає створення якісних альтернатив: послуг на рівні громади для підтримки вразливих сімей з дітьми, якою і є патронат над дитиною.

Патронат над дитиною є розробкою міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині», підтримана державою та вже успішно запроваджена у громадах тринадцяти регіонів України. У липні 2018 року відбулося додаткове навчання національних тренерів з підготовки кандидатів у патронатні вихователі (безпосередніх надавачів послуги), завдяки чому такий спеціаліст з’явився і на Рівненщині.

Послуга патронату над дитиною передбачає опіку, виховання та реабілітацію дитини у сім’ї патронатного вихователя у період подолання її батьками або ж особами, які їх заміщають, складних життєвих обставин. Унікальність патронату полягає у тому, що він не лише забезпечує потреби дитини, сім’я якої потрапила у складні життєві обставини, але й надає підтримку самій сім’ї з метою посилення її потенціалу до належного виховання дитини. У результаті дитина не потрапляє до інтернатного закладу, уникає травматичного досвіду, має можливість спілкуватися з батьками.

Якщо ж сім’я все ж таки не виявляє потенціалу до змін та бажання повернути дитину у рідний дім, для неї обов’язково знаходять саме сімейну альтернативу–опікунів, прийомних батьків, усиновлювачів. При цьому рішення щодо її подальшої долі ухвалюється з огляду на те, що є найкращим саме для конкретної дитини. Таким чином, за будь-яких обставин дитина уникає інтернатних закладів, які у багатьох країнах світу визнані травматичною для дітей практикою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівне #суспільство #інтернат #патронат над дитиною #патронатний вихователь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...