12:13, 6 жовтня 2018 р.
Надійне джерело
Як мешканцям Рівненщини вберегтися від застуди при настанні осені.Практичні поради
З приходом осені, розпочинаються перші хвилі застуд: нежить, біль у горлі, сухий кашель, чхання, ломота в тілі. Як зберегти та захистити свій імунітет ?
Осінь – це та пора, коли більшість людей повертаються на роботу, школярі та студенти розпочинають навчання. Саме цей період супроводжується стресами, які негативно впливають на стан імунної системи.
На початку жовтня, температура повітря різко знижується, супроводжуються часті вітри, дощі, які спонукають людський організм до переохолодження, що призводить до зниження захисних сил імунітету.
Збудниками гострих респіраторних інфекцій найчастіше стають аденовіруси, віруси грипу (серотипи A і B), парагрип, віруси або ентеровіруси.
Восени велике значення потрібно приділити своєму харчуванню. В цей період у людини зменшується кількість продуктів , що є джерелом вітамінів С, Д, А, Е, мікроелементів та біологічно активних сполук, яких не хватає нашому організму.
Незабаром розпочнеться опалювальний сезон. І часто саме в цей період проявляються простудні захворювання. Чому так відбувається? Тому, що в приміщеннях повітря пересушене, відповідно пересушується і слизова оболонка носа, що дає змогу вірусу потрапити у дихальні шляхи.
Коли потрібно робити вакцинацію від застуди ? і чи потрібно щеплення запитали у сімейного лікаря " Оксфорд Медікал" Володько Оксана Павлівни : - " Вакцинацію потрібно робити не пізніше 1 -,1,5 місяців до передбачуваної епідемії ( жовтень-1 половина листопада) так, як організму необхідний час для формування імунітет"
Щоб зберегти свій організм від застуди потрібно дотримуватися таких правил рекомендує сімейний лікар:
1) Дотримуватися режиму відпочинку. Приділити увагу сну – не менше 7-8 годин на добу. Саме під час сну нормалізується робота імунної системи і активно відновлюється робота всіх органів.
2) Повноцінне харчування. Раціон харчування повинен бути різноманітним. Віддавайте перевагу продуктам, в яких міститься велика кількість вітамінів, мінералів, корисних речовин. В меню потрібно включати рибу, яйця, м’ясо, кисломолочні продукти, свіжі овочі та фрукти. Корисними будуть настої шипшини та трав’яні чаї.
3) Зволожувати повітря у приміщенні.Оскільки свіже повітря допомагає знищити віруси. Намагайтеся провітрювати приміщення хоча б по 5 хвилин щогодини.
4) Дотримуватися правил гігієни. Мийте руки з милом в теплій воді не менше 30 секунд , особливо після знаходження в громадському транспорті. Також умивайте обличчя і промивайте носову порожнину.
5) Обов’язково снідайте. Їжа переварюючись, виділяє тепло, що зігріває організм зсередини.
6) У транспорті та інших громадських місцях намагайтеся триматися подалі від тих, хто чхає або кашляє.
7) Одягатися потрібно до погодніх умов.Не допускайте переохолоджень організму, особливо це стосується горла й ніг.
Коли ж застуда зненацька охопила - потрібно прийняти гарячий душ чи вану, багато пити рідини: чаї, компоти з сухофруктів, морси, напій з шипшини. Дотримуватися постільного режиму.Коли ж симптоми погіршуються, необхідно звернутися до лікаря.
Будьте здорові!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
10:33, 10 січня
09:37, 7 січня
10:33, 10 січня
01:13, 4 січня
15:49, 5 травня 2023 р.
live comments feed...