• Головна
  • На Рівненщині триває місячник добровільної здачі зброї
11:57, 19 листопада 2012 р.

На Рівненщині триває місячник добровільної здачі зброї

Протягом року рівняни добровільно здали двадцять шість одиниць вогнепальної і холодної зброї. Однак, на досягнутому не варто зупинятися, тому з метою запобігання неконтрольованого розповсюдження зброї з першого по тридцяте листопада 2012 року в Рівненській області проводиться місячник добровільної здачі вогнепальної та холодної зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів і засобів ініціювання до них.

Громадяни, які добровільно  здадуть вказані знаряддя звільняються від кримінальної та адміністративної відповідальності за незаконне придбання та зберігання. Як виняток, добровільно здані: мисливська вогнепальна гладко ствольна, нарізна та холодна зброя, спеціальні засоби самооборони, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівливої дії (газові пістолети та револьвери), можуть бути поставлені на облік органів внутрішніх справ та зареєстровані за громадянами, що їх здали.

Наголошуємо на тому, що власники зареєстрованої мисливської  вогнепальної зброї не слідкують за термінами дії дозволів. Станом на початок листопада 2012 року не пройшли перереєстрацію 41 власник зброї лише в обласному центрі. Громадяни, переїжджаючи до інших регіонів, зобов’язані повідомити про це в 10–денний термін територіальні правоохоронні органи на новому місці проживання. Ігнорування цих вимог, ускладнює контроль за власниками зброї.

Крім того, інформуємо, що згідно вимог законодавства України, в разі смерті власника – мисливська зброя родичами померлого в п’ятиденний термін здається в міськрайорган міліції або в дозвільну систему до вирішення питання про успадкування майна, але на строк не більше шести місяців.

Нагадуємо, що за порушення правил порядку придбання, зберігання, носіння, виготовлення чи збуту вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв громадяни несуть кримінальну відповідальність відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

З питаннями щодо добровільної здачі зброї необхідно звертатися в службу дозвільної системи Рівненського міського відділу міліції за адресою місто Рівне, вулиця Пушкіна, 4. Телефон для довідок: 67–94–40.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...