• Головна
  • Віряни відзначають Воздвиження
12:29, 27 вересня 2018 р.

Віряни відзначають Воздвиження

Віряни відзначають Воздвиження

Сьогодні, 27 вересня, православні християни відзначають Воздвиження Хреста Господнього. Це одне з 12-ти головних свят православної церкви.

У день Хрестовоздвиження згадують, як рівноапостольна цариця Олена знайшла Хрест, на якому був розп'ятий Господь Ісус Христос. Хрест був знайдений у 326 році біля гори Голгофи в Єрусалимі.

Рівноапостольний цар Костянтин побажав збудувати храми Божі на священних місцях у Палестині, і знайти Хрест, на якому був розп'ятий Спаситель. Виконати бажання царя взялася, його мати, свята рівноапостольна цариця Єлена.

У 326 році цариця Єлена з цією метою вирушила до Єрусалима. Багато праці поклала вона, щоб відшукати Хрест Христовий. Нарешті, їй вказали на одного старого єврея, на ім'я Юда, який знав, де знаходиться Хрест Господній. Після довгих розпитувань його змусили сказати. Виявилося, що святий Хрест кинутий в одну печеру і завалений сміттям та землею, а зверху збудований язичницький храм.

Коли розкопали печеру, то знайшли у ній три хрести і окремо лежала дощечка з написом: «Ісус Назарянин, Цар Юдейський». Потрібно було дізнатися, який з трьох хрестів є Хрест Спасителя. Єрусалимський патріарх Макарій і цариця Єлена твердо вірили і сподівалися, що Бог вкаже святий Хрест.

За порадою єпископа  кожен із хрестів стали підносити до однієї важко болящої жінки. Від двох хрестів не відбулося ніякого чуда, коли ж поклали третій хрест, то вона оздоровилася. У цей час повз несли померлого, для поховання. Тоді стали покладати хрести один за іншим і на померлого і коли поклали третій хрест, померлий ожив. Таким чином визначили Хрест Спасителя, через який Господь зробив чудеса і показав життєдайну силу Свого Хреста.

Цариця Єлена, патріарх Макарій і люди з радістю і благоговінням вклонилися Хресту. Християни, довідавшись про цю велику подію, зібралися у незліченній кількості. Всім хотілося прикластися до святого животворящого Хреста. Але так як з-за безлічі народу це зробити було неможливо, то всі стали просити принаймні показати його. Тоді патріарх Макарій встав на високому місці і, щоб усім було видно, кілька разів піднімав його.

Святі рівноапостольні царі Костянтин і Єлена, над місцем страждань, поховання та воскресіння Ісуса Христа побудували великий і чудовий храм на честь Воскресіння Христового. Побудували також храми на Оливній горі, у Вифлеємі та Февронії.

Частину Хреста Господнього, цариця Єлена, привезла своєму синові, царю Костянтину, а іншу частину залишила у Єрусалимі. Цей дорогоцінний залишок і до теперішнього часу зберігається у храмі Воскресіння Христового.

Оскільки свято Воздвиження нагадувало про Христове розп'яття і смерть, то у цей день дотримуватися строгого посту. У народі говорили, що на Воздвиження осінь літо відсуває. За три дні до свята збирали всі овочі з корінням, оскільки вважалося, що ранкові заморозки знищать урожай. Залишати можна було хіба що ріпу. Цього дня заготовляли капусти на зиму і часто робили це разом, організовуючи так звані капустяні вечірки, супроводжуючи роботу жартами і примовками. Вважалося, якщо дівчина, збираючись на посиденьки, прочитає спеціальний заговір, то зустріне хлопця, якого полюбить. Намагалися не планувати важливих справ на Воздвиження, оскільки вони могли закінчитися невдало.

Здавна у народі вважалося, що в цей день змії шукають місце для сплячки на зиму, тому радили тримати будинок на замку. Цього дня птахи починають відлітати в теплі краї, а всі гади земні (змії, вужі, ящірки) ховаються в нори. Не варто сваритися і з'ясовувати стосунки з близькими. Православні у цей день ходять в храм і проводять його в молитвах. Також слід окропити будинок освяченою у церкві водою, щоб захистити його.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівне #Рівненщина #суспільство #Воздвиження Хреста Господнього #православна церква
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...