• Головна
  • На Рівненщині ртутні лампи тепер валятимуться на смітниках, бо збирати їх не дозволили
10:03, 16 листопада 2012 р.

На Рівненщині ртутні лампи тепер валятимуться на смітниках, бо збирати їх не дозволили

Уже втретє депутати Рівнеради не дають дозволу ТзОВ «Еко-Хелп» на експлуатацію об’єкта поводження з небезпечними відходами у 2013 році. Через це питання знову й знову у сесійній залі виникають сварки між депутатами, які звинувачують один одного у лобіюванні на свою користь вигідного бізнесу.

Власне йдеться про збір підприємством «Еко-Хелп» відпрацьованих люмінесцентних ламп, які, як відомо, містять ртуть. Дане підприємство єдине на Рівненщині має відповідну ліцензію на такі роботи й займається цим уже 15 років. Про це повідомив представник «Еко-Хелп», який виступив перед депутатами з короткою промовою, у якій просив підтримати рішення.

Натомість після його виступу розгорілася сварка. Депутат Валентин Демчук обурювався, що транспортну комісію, до якої він входить, взагалі не спитали, коли готували проект рішення. На запитання міського голови, «яким боком» до цього питання транспортна комісія, Валентин Демчук зазначив, що, мовляв, «вони ж збирають у вагончик, який стоїть на трьох колесах, а замість четвертого – цегла, а це ж транспортний засіб».

Але найбільше (і вже не вперше) обурювався голова транспортної комісії Святослав Євтушенко, який доводив, що підприємство не має належних умов для збору і зберігання цих ламп, а тому не можуть дотриматися безпечних умов, щоб не зашкодити довкіллю і рівнянам. До речі, як запевнив Святослав Євтушенко, вагончик, який знаходиться на вулиці Чернишова, 7, стоїть щонайбільше за метрів 20-25 від житлових будинків. А це, як він каже, порушення норм для таких підприємств.

Святослав Євтушенко вимагав створити депутатську комісію для перевірки з цього приводу, але його пропозицію підтримали тільки 13 депутатів. Коментуючи журналістам свою активність у боротьбі проти схвалення цього питання пан Євтушенко зазначив, що, мовляв, «здоров’я мешканці не повинно потрапити під загрозу через фінансово-вигідну комусь поспішність, з якою це питання намагаються проштовхнути». Однак, якраз пана Євтушенка депутати й запідозрили, що він такий активний через те, що хоче узяти цей бізнес на свій «Санком». На пряме запитання журналістів з цього приводу Святослав Євтушенко відповів:

- Ми планували з ними працювати на умовах субпідряду, але питання з ліцензією, яку видає Київ, Міністерство. Проблемно отримати висновок екологів, низку документів. По-моєму торік нікому такої ліцензії не видали. А нам цим ніколи займатися, – ми не встигаємо сміття вивозити. «Еко-хелп» єдині в області мають таку ліцензію. Але вони роблять з порушенням. Є сумніви щодо повного дотримання ТзОВ технології зберігання відпрацьованих ламп, а це може завдати непоправної шкоди довкіллю і мешканцям. Наприклад, нормативні документи передбачають, що приймальний пункт – це має бути капітальна споруда, а не вагончик, як тут. Опалення має бути, відповідна температура.

Відтак, міські обранці так і не погодили надання дозволу ТзОВ «Еко-хелп» на поводження з небезпечними відходами. Після чого міський голова Володимир Хомко спересердя кинув:

- Дуже «добре» рішення. Тепер ртутні лампи замість збору, валятимуться на смітниках.

А журналістам, коментуючи ситуацію, сказав наступне:

Нехай збирає, хто хоче, чим більше (підприємств, - прим. авт. ), тим краще. Але ж ви відчуваєте «запах» цієї історії? Ми зробимо все, щоб «Еко-Хелп» збирав. Вони 15 років збирають, нехай і далі збирають. Якщо не будуть збирати, то лампи й далі будуть по смітниках валятися. Нехай того вагончика перетягнуть в інше місце, у чому питання? Я того чоловіка (представника фірми, - прим. авт.) уперше бачу. Я думаю, ми на наступну сесію усе вирішимо, й будуть вони збирати.

Журналіст порталу «Четверта влада» вирішила поцікавитися, що ж то за фірма «Еко-Хелп», через яку стільки колотнечі, і що мав на увазі Володимир Хомко, коли говорив про «запах» цієї історії, чи справді, як твердив Святослав Євтушенко, умови зберігання відпрацьованих ламп не відповідають нормативам.

До речі, до проекту рішення щодо надання дозволу ТзОВ «Еко-Хелп» додано акт перевірки експлуатації об’єкта поводження з небезпечними відходами на ТзОВ «Еко-Хелп», згідно з яким усе відбувається у межах чинного законодавства. Акт за підписами начальника відділу екології управління економіки міста Валентини Веремко та директора ТзОВ «Еко-Хелп» Ігоря Ковальчука.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...