15:02, 13 листопада 2012 р.
Чи всім ВІЛ-позитивним жителям Рівненщини підходить пропонована державою схема лікування?
Кожен українець, який має ВІЛ-позитивний статус в нашій країні має й право на отримання безкоштовної ретровірусної терапії, яка подовжує його життя, пригнічуючи інфекцію в організмі. Однак, що робити, якщо призначена лікарем схема не підходить для організму людини і лише погіршує загальний стан здоров’я.
Близько двох років Михайло приймав терапію призначену лікарем. Однак, за словами чоловіка, впродовж усього цього часу почував себе погано. Тому, за його словами, неодноразово просив змінити собі схему та врешті решт не отримавши бажаного, взагалі перестав приймати ліки, від яких йому тільки гіршало.
Михайло, пацієнт:
- Я пояснив чому я не приймаю цю терапію. Я не відмовляюся від терапії. Я просто сказав, що вона мені не підходить. Мені від неї погано. Я попросив, щоб мені змінили схему. Довгий час мені говорили, що нема інших схем, що є ще гірші схеми. Я навіть їздив у Київ, там здавав аналізи. Мені лікарі із Києво-Печерської лаври говорили, що потрібно міняти схему, адже в мене ще й гепатит С. Ці таблетки лише руйнували мою печінку.
І справді, схему замінити можна, - говорить головний лікар Рівненського обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олена Гандзюк. Лікар розповідає, що незначна побічна дія препаратів на початку терапії завжди є. Втім, за її словами, побічні дії при дисциплінованому вживанні препарату проходять через два тижні, потрібно лише вживати ліки відповідально. У іншому ж випадку, коли самопочуття не покращується, то замінити терапію теоретично все ж реально.
Олена Гандзюк, головний лікар Рівненського обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом:
- Коли є потреба замінити терапію, то ви повинні довести, що цей стан хворого зумовлений лише прийомом препарату, тобто, то не є рішенням пацієнта, бо в мене є нудота, то я пити препарати не буду, переведіть мене на іншу схему. Треба довести звідки ця нудота. Адже вартість лікування однієї схеми, яку приймають наші пацієнти, складає біля трьох тисяч в рік, якщо її кардинально замінювати, то це і 70 тисяч в рік
Питання коштів є чи не найважливішим у цій ситуації, адже забезпечити всіх Віл-інфікованих більш дороговартісними препаратами держава неспроможна. Аби надати цій проблемі широкого розголосу, Рівненське регіональне відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВС створило сайт для моніторингу доступності до АРВі препаратів та діагностики. А також, аби пацієнти могли звертатися і розповідати про свої найбільш нагальні потреби.
Юрій Лазаревич, голова правління Рівненського відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВС:
- Ми відслідковуємо, що проблема є з діагностикою на сіді 4 і на вірусне навантаження це. Ці необхідні обстеження на основі яких назначається лікування, або відслідковується якість цього лікування. Тому якщо цих обстежень не вистачає, то не можна сказати чи якісно проходить лікування. І так само багато хто з лікарів не назначають лікування якщо, ну, протоколи наші показують, якщо сіді 4 повинно бути менше 350 одиниць, якщо немає цього обстеження на сіді 4 просто не назначається АРВ-терапія.
Нині в області зареєстровано 330 краян, які стоять на обліку у Рівненському обласному Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом. І хоча держава, за словами Юрія Лазаревича декларує, що забезпечено майже на 100 відсотків всіх ВІЛ-позитивних людей препаратами, однак це ще не означає, що саме завдяки пропонованій схемі лікування подовжити життя вдасться всім хворим.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
12:31, 5 листопада
2
12:49, 1 листопада
09:43, 26 жовтня
3
09:41, 4 листопада
14:30, 5 листопада
36
live comments feed...