• Головна
  • Збиратимуть імена фронтовиків
09:07, 13 листопада 2012 р.

Збиратимуть імена фронтовиків

Після кількарічної перерви на Рівненщині хочуть відновити "Книгу пам'яті України. Рівненська область". За період 1991-2009 років вийшло дві серії цієї книги у чотирьох і п'яти томах відповідно. Планується видати шостий том і розпочати видавництво нової серії.

Катерина Глодя, начальник відділу преси та поліграфії управління з питань публічної аналітики та прогнозування облдержадміністрації:

— Про видавництво "Книги пам'яті України" заговорили ще наприкінці 80-х, після спеціального указу Ради Міністрів УРСР. Книга мала увіковічнити всіх учасників війни між нацистською Німеччиною та СРСР у 1941-1945 роках.

З 1991 року у нас в області почалася робота над цим проектом. Вийшло дві серії книги: до чотирьох томів, присвячених мобілізованим до лав Червоної армії, увійшло 35 тисяч імен наших земляків. Інша серія — "Книга скорботи" — містила дані про цивільне населення, людей, які загинули під час війни, їх було понад 30 тисяч. У 2009 році обласна рада припинила діяльність робочої групи, яка займалася підготовкою і видавництвом матеріалів, і шостий том книги не побачив світ. Нині він практично готовий до друку, проте вийде лише після відновлення робочої групи. Це питання має розглянути обласна рада. Гадаю, воно буде вирішено позитивно, оскільки була відповідна постанова Кабміну про вшанування учасників та жертв війни 1941-1945 років.

До робочої групи увійдуть представники органів місцевого самоврядування, обласного архіву та науковці. Вони працюватимуть над серією "Звитяжці", яка міститиме імена тих, хто повернувся з фронту. Усі книги планують внести у всеукраїнський електронний каталог. На видавництво одного тому потрібно близько 70 тис. гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...