• Головна
  • Чого не рекомендують робити рівнянам на Першу Пречисту
14:01, 28 серпня 2018 р.

Чого не рекомендують робити рівнянам на Першу Пречисту

Чого не рекомендують робити рівнянам на Першу Пречисту

Сьогодні, 28 серпня віряни вшановують свято - Успіння Богородиці.

Достеменно невідомо скільки часу прожила Пресвята Матір Божа після Вознесіння Ісуса Христа. В Євангеліях про неї згадується із прив’язкою до Спасителя. Виконуючи останню волю Господа Ісуса Христа, апостол Іоанн Богослов, прийняв її у свій дім і піклувався про неї, немов рідний син. Пресвята Мати Божа стала для всіх учеників Христових спільною матір’ю. Вони ж у свою чергу з великою радістю й утіхою слухали її повчальні бесіди.

Проживаючи в Єрусалимі, Матір Божа дуже часто відвідувала ті місця, де бував Спаситель, де він постраждав, помер, воскрес і вознісся на небо. Так одного дня, коли Пресвята Марія молилася на горі Елеонській, явився їй архангел Гавриїл з райською фініковою гілкою і сповістив, що через три дні завершиться її земне життя, і вона піде до Господа.

Богоматір невимовно зраділа цій звістці. Вона розповіла про неї названому сину, Іоаннові, і стала готуватися до своєї кончини. Інших апостолів на той час не було в Єрусалимі, вона ж жадала попрощатися з ними. Тож Господь чудесним способом зібрав до неї всіх апостолів, окрім Фоми. Засмутилися апостоли звістці, але Божа Матір пообіцяла не залишати їх і всіх християн та завжди молитися за них.

У годину кончини незвичайне світло осяяло кімнату, де лежала Божа Матір. Сам Господь Ісус Христос, в оточенні ангелів, явився і прийняв її пречисту душу. Пречисте тіло Богоматері поховали у Гефсиманському саду, де спочивали тіла її батьків і праведного Йосифа. Коли професія підходила до Гефсиманського саду, юдейський священик, на ім’я Афоній, підбіг та хотів перекинути гріб з тілом Божої Матері, але невидимий ангел відсік йому обидві руки. Афоній, вражений таким страшним чудом, миттю розкаявся й отримав зцілення.

Через три дні після поховання Божої Матері прибув у Єрусалим апостол Фома, який був відсутнім. Апостоли пішли та відвалили камінь від могильної печери, щоб дати йому можливість попрощатися з тілом Божої Матері. Та коли відкрили печеру, то знайшли лише пелени. Здивовані апостоли повернулись у дім і молилися Богу. Увечері, після завершення трапези, під час молитви вони почули ангельський спів. Подивившись угору, апостоли побачили Божу Матір, оточену ангелами у сяйві небесної слави: «Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів...»

Божа Мати сказала апостолам: «Радійте! Я з вами повсякчасно і завжди буду молитвеницею вашою перед Богом».

Господь, воскресивши свою Пресвяту Матір та взявши її до себе з пресвятим тілом. Воскресив її і взяв до себе з і поставив вище за всіх своїх ангелів .

Після Успіння починається бабине літо, яке триватиме протягом всього вересень. У давнину казали: «Успіння проводжай, а осінь зустрічай».

У народі приказували «Перша Пречиста жито засіває, друга – дощем поливає, а третя снігом покриває». Від цього дня дівчата у селі вже не мають тяжкої роботи, кажуть: «Прийшла Перша Пречиста – дівка стає речиста».

Після Успіння Пресвятої Богородиці родини, у яких були діти на порі, починали активно готуватися до весільного сезону. Вважалося, що якщо дівчина до Успіння не встигла доглянути собі нареченого – то сидіти їй в дівках ще рік.

До цього часу вже завершувалися жнива у полях на Успіння залишали останній сніп, а у церкву приносили насіння і колосся різних хлібів для освячення. У цей час починався також збір урожаю садовини, збираючи дівчата співали:

Пречиста по груші ходила,
Пречиста мішок загубила,
А Спас ішов, мішок знайшов.
«Спасику-батьку,
Віддай мій мішочок,
Не буду ходити у твій садочок».

Яка перша Пречиста – така й осінь. Якщо на Пречисту йде дощ, то осінь буде погана, дощова, сльотлива і холодна. І навпаки: як не буде дощу, то тепла, сухувата.

У цей день віряни просять у Пресвятої Богородиці Успіння допомоги і заступництва. Моляться про зміцнення віри та про позбавлення від страху перед фізичною смертю, а також про зцілення від хвороби.

У цей день забороняється працювати як по дому так і в городі. Також не можна ходити босяком та носити старе або незручне взуття, брати у руки колючі і ріжучі предмети, розпалювати полум’я. Не варто у це свято сваритися і лаятися та бажати ближньому зла. Молодим дівчатам на Успіння категорично заборонялося стригти волосся і викидати його.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суспільство #Рівне #віряни #церква #правовславні #Успіння #Богородиця #традиції #прикмети #Пречиста
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...