• Головна
  • Священик із Чикаго привіз на Рівненщину раритетні видання
11:17, 25 жовтня 2012 р.

Священик із Чикаго привіз на Рівненщину раритетні видання

Книгу релігійного змісту, видану в Лондоні 1850 року, читанку з українознавства для школярів, яка вийшла у Нью-Йорку більш, ніж півстоліття тому, а також літературу про князя Костянтина Острозького, теж видрукувану в США, передав області отець Іван Боярчук.

Священик, який родом із Львівщини, є настоятелем парафії Української автокефальної православної церкви Київського патріархату в Чикаго. Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної державної адміністрації.

Упродовж багатьох років отець Іван Боярчук збирає архівні документи, що стосуються українського державотворення. Зокрема, має чимало даних про діяльність УПА. Частину своєї колекції він уже передав на Україну.

«У мене зберігаються видання «Тигроловів» та «Саду Гетсиманського» Івана Багряного, підписані автором. Їх я планую привезти в Суми, адже письменник родом із тих місць. А ще маю поему «Мазепа, Батурин і Полтава» Івана Деснянського, які планую передати на Полтавщину», – каже отець Іван Боярчук.

Він вважає, що всі ці книжки повинні зберігатися в Україні. А ще священик із Чикаго обіцяє за місяць повернутися на Рівненщину та привезти цікаві архівні документи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...