• Головна
  • У Рівному партнери з Польщі поділилися досвідом стратегії
12:07, 27 травня 2018 р.
Надійне джерело

У Рівному партнери з Польщі поділилися досвідом стратегії

У Рівному партнери з Польщі поділилися досвідом стратегії

Вармінсько-Мазурське воєводство на Рівненщині поділилось власним досвідом у створенні Стратегії розвитку

У Рівному партнери з Польщі поділилися досвідом стратегії, фото-1

Презентація відбулась 25 травня у Рівному в рамках відзначення 15-річчяміжрегіонального співробітництва між Рівненщиною та Вармінсько-Мазурським воєводством. Вчора голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко та Маршалек воєводства Густав Марек Бжезін офіційно заявили про співпрацю ще на 3 роки.

«Наші регіони дуже схожі між собою. За природними характеристиками, за кількістю населення. Наші пріоритети, думаю, співпадають. І тому, ми з радістю ділимося досвідом і результатами впровадження власної Стратегії», - зазначивГустав Марек Бжезін, який висловив переконання, що спільна робота буде корисною для наступних напрацювань і доробок.

Як і на Рівненщині, на території Вармінсько-Мазурського воєводства переважає сільська місцевість, відсутня велика кількість промислових підприємств, а природа з численними лісами та озерами нагадує рівненську. Тож регіони мають схожі риси і виклики.

У Рівному партнери з Польщі поділилися досвідом стратегії, фото-2

Під час зустрічі польські колеги говорили про те, як формувався шлях розвитку воєводства, якою є роль органів влади, бізнесу та лідерів у розробці стратегії. Свій головний документ Вармінсько-Мазурське воєводство формувало більше півтора роки і він став дороговказом для 116 гмін.

«4 роки тому ми вперше в історії нашої Рівненщини затвердили довгострокову Стратегію розвитку. Адже раніше ми планували лише на рік, а з 2014 року перейшли вже на 6-річне планування. Поки у нас немає такої можливості, як у Варміно-Мазурському воєводстві, робити Стратегію на 10 років, проте будемо орінтуватися на практичний досвід», - розповів заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

Семінар став актуальний і для представників ОТГ, і для районів, а також фахівців різних галузей, адже сьогодні в рамках децентралізації суттєво змінюється стиль управління, відзначила заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко:

«Якщо раніше з Києва присилали документ і область це мала виконувати, то сьогодні процес децентралізації – це зовсім інші повноваження. Спочатку обласна експертна група вивчає стратегію кожної громади, кожного району, а потім вже формує основний документ Рівненщини, який затверджується обласною радою».

У Рівному партнери з Польщі поділилися досвідом стратегії, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#досвід #стратегія #розвиток
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...