• Головна
  • Що необхідно знати рівнянам про пільги із земельного податку
14:46, 21 травня 2018 р.

Що необхідно знати рівнянам про пільги із земельного податку

Як повідомили в Державній податковій інспекції у м.Рівному, платники податків Рівного за чотири місяці поточного року сплатили до місцевого бюджету25,6 млн.грн. плати за землю. Левову частку цих надходжень (майже 87%) сплатили юридичні особи.

Нагадуємо, що платниками земельного податку відповідно до норм ст. 269Податкового кодексу є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі (юридичні особи та громадяни).

У 2018 році відповідно до змін, внесених до п.281.2 ст.281 Податкового кодексу, було скасовано обмеження щодо застосування пільги до однієї ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм із сплати земельного податку фізичним особам.

З 01 січня 2018 року звільнення від сплати податку за земельні ділянки передбачене для інвалідів першої і другої групи, фізичних осіб, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонерів (за віком), ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фізичних осіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

– для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

– для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

– для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

– для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Якщо фізична особа, визначена у п.281.1 ст.281 ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання і загальна площа таких земельних ділянок перевищує граничні норми відведення, то така особа до 1 травнямала подати  письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/ земельних ділянок для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву. Якщо до 1 травня поточного року така фізична особа не подала заяву про самостійне обрання/заміну земельних ділянок для застосування пільги, то у поточному році оподатковуються всі земельні ділянки, які є у її власності.

Якщо заява про самостійне обрання земельних ділянок для застосування пільги подана до контролюючого органу після 1 травня поточного року, то пільга буде застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового періоду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#земля #податок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...