• Головна
  • 9 показників крові, які розкажуть все про ваше здоров'я
15:02, 16 травня 2018 р.
Надійне джерело

9 показників крові, які розкажуть все про ваше здоров'я

9 показників крові, які розкажуть все про ваше здоров'я
Отже, що ж говорить нам наша кров? Аналіз крові ми здаємо практично при будь-якому захворюванні. І грамотний лікар неодмінно відправить вас в першу чергу «на кров».
Для загального аналізу крові береться або з вени, або з пальця. І первинний аналіз можна здавати не натще. Але для розгорнутого їсти не можна ні в якому разі! Пам'ятайте це!

Причина такої вимоги проста: будь-яка їжа змінить ваш цукор в крові, і аналіз буде не об'єктивний. Найкраще здавати кров після невеликого відпочинку (саме тому ми найчастіше йдемо на аналіз вранці). Знову ж для чистоти дослідження.

Грамотний лікар обов'язково візьме до уваги ваш підлогу і фізіологічний стан. Тому як, скажімо, у жінок під час ПМС підвищується ШОЕ і зменшується кількість тромбоцитів.

Показники загального аналізу:

1. Гемоглобін (Hb)
Це пігмент крові, що міститься в еритроцитах, основна функція якого полягає в транспортуванні кисню від легенів до тканин і виведення з організму СО2.

Нормальні показники для чоловіків складають 130-160 г / л, для жінок - 120-140 г / л.

Якщо гемоглобін знижений, це говорить про можливу анемію, крововтрату або прихованому внутрішньому кровотечі при ураженні внутрішніх органів. Підвищення гемоглобіну, як правило, спостерігається при хворобах крові і деяких видах серцевої недостатності.

2. Еритроцити
Це безпосередньо червоні кров'яні тільця, які містять гемоглобін. Нормальні значення у чоловіків - (4.0-5.1) * 10 в 12-го ступеня / л і у жінок - (3.7-4.7) * 10 в 12-го ступеня / л.

Надлишок еритроцитів буває у здорових людей на великій висоті в горах, а також при вадах серця, хворобах бронхів, легенів, нирок і печінки. Іноді це говорить про надлишок стероїдних гормонів в організмі.

Недолік еритроцитів свідчить про анемію, гострої крововтрати, хронічних запальних процесах. І іноді буває на пізніх термінах вагітності.

3. Лейкоцити
Білі кров'яні тільця. Продукуються в кістковому мозку і лімфатичних вузлах і захищають організм від зовнішніх впливів.

Норма для всіх - (4.0-9.0) х 10 в 9-го ступеня / л.

Перевищення говорить про наявність інфекції і запалення. Велика їх кількість буває при різних ситуаціях, часом які пов'язані з хворобами. Вони можуть підскочити від фізичної напруги, стресу або вагітності.

Але буває, що лейкоцитоз пов'язаний із захворюваннями, а саме:

1. бактеріальними інфекціями;

2. запальними процесами;

3. алергічними реакціями;

4. лейкозами;

5. прийомом гормональних препаратів, деяких серцевих препаратів (типу дигоксину).

А ось лейкопенія (нестача лейкоцитів) може говорити про вірусної інфекції (наприклад, при грипі) або прийомі деяких ліків, наприклад, анальгетиків, протисудомних.

4. Тромбоцити
Клітини, що забезпечують згортання крові, беруть участь в утворенні тромбів. Нормальна кількість - (180-320) * 10 в 9-го ступеня / л. Якщо їх більше норми, то, можливо, у вас туберкульоз, виразковий коліт, цироз печінки.

Таке буває ще й після операцій або при вживанні гормональних препаратів. Знижений їх зміст трапляється при дії алкоголю, отруєнні важкими металами, хворобах крові, ниркової недостатності, захворюваннях печінки, селезінки, гормональні порушення. А також при дії деяких ліків: антибіотиків, сечогінних, дигоксину, нітрогліцерину, гормонів.

5. ШОЕ або РОЕ
Швидкість осідання еритроцитів.

Це показник перебігу хвороби. Зазвичай ШОЕ збільшується на 2-4 добу захворювання, а піку досягає в період одужання. Норма для чоловіків - 2-10 мм / год, для жінок - 2-15 мм / год.

Підвищені показники бувають при інфекціях, запаленнях, анемії, хворобах нирок, гормональні порушення, шоці після травм і операцій, при вагітності, після пологів, під час місячних, а знижений спостерігається при недостатності кровообігу, анафілактичний шок.

6. Глюкоза
Концентрація глюкози в здоровому організмі повинна бути 3,5-6,5 ммоль / літр. Надлишок глюкози свідчить про цукровий діабет, недолік - про недостатнє і нерегулярному харчуванні, гормональних захворюваннях.

7. Загальний білок
Норма його - 60-80 грамів / літр. При погіршенні роботи печінки, нирок, недоїданні він знижується. Таке часто буває після жорстких дієт.

8. Загальний білірубін
Білірубін повинен показувати не вище 20,5 ммоль / літр. Він - індикатор роботи печінки. При гепатитах, жовчнокам'яній хворобі або руйнуванні еритроцитів білірубін підвищується.

9. Креатинін
Креатинін відповідає за ваші нирки. Його нормальна концентрація: 0,18 ммоль / літр. Перевищення норми - ознака ниркової недостатності, якщо не дотягує до норми - значить, потрібно підвищувати імунітет.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кров #здоров'я #показники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...