Всі райони Рівненщини готові до можливої епідемії грипу, а з понеділка Рівненщина отримає 1200 доз вакцин.
Так під час засідання керівники районних і міських надзвичайних протиепідемічних комісій прозвітували в Рівненській ОДА.
Окрім того, лікувально-профілактичні заклади запаслися необхідними медикаментами та готові за потреби надавати додаткові ліжка.
Зокрема, за словами начальника обласного управління охорони здоров’я Віталія Бойка, всі 17 інфекційних відділень можна розширити вдвічі (із 700 до 1500 ліжко-місць). А найголовніше – всі вони мають окремі виходи, таким чином обмежили контакт інфекційно хворих із рештою пацієнтів, у тому числі з вагітними. Для них облаштували окремі діагностичні кабінети та лабораторії.
Водночас, райони резервують гроші в місцевих бюджетах на вакцинацію медиків, а також інших краян із груп ризику. Зробити щеплення пропонують і решті жителів області, оскільки вакцинація – найефективніший метод профілактики, констатують фахівці. На сьогодні в Україні сертифіковано п’ять видів притигрипозних вакцин. Вже з понеділка перші 1200 доз надійдуть в аптечну мережу Рівненщини. В середньому одна коштуватиме 72 гривні.