• Головна
  • На Рівненщині обговорили, як проходитиме головна реформа країни
09:08, 18 квітня 2018 р.
Надійне джерело

На Рівненщині обговорили, як проходитиме головна реформа країни

На Рівненщині обговорили, як проходитиме головна реформа країни

Як далі проходитиме головна реформа країни, сьогодні обговорили під час першого Форуму «Децентралізація в дії: місце «району» в новій системі адміністративно-територіального устрою України»

«Зараз на Рівненщині сформовано 28 об’єднаних територіальних громад, а це 42 відсотки ОТГ, передбачених перспективним планом. Є райони в області, де об’єднано понад 90 відсотків громад. Також є шість територій, де немає жодної об’єднаної громади. Тому цим районам необхідно рухатися активніше в напрямку територіальної реформи. Ці «білі плями» необхідно ліквідовувати у відповідності до перспективного плану ОТГ. При цьому, важлива не їх кількість, а якість та спроможність громад», - зауважив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

За словами експерта Центрального офісу реформ Юрія Ганущака, 2018 може стати останнім роком добровільного об’єднання. На наступному етапі – субрегіональному - відбуватиметься об’єднання районів.

«Буде прийнятий новий закон про адміністративно-територіальний устрій, яким будуть передбачені зміни меж районів. У нормативно-правовому акті ніяких добровільних речей не буде. Майбутнє районів – позиція державної влади, а самоврядні функції будуть за громадами. При цьому варто уникнути дублювання повноважень рад на рівні ОТГ і району», - наголосив Юрій Ганущак.

За місцевими державними адміністраціями залишаться функції контролю, координації усіх служб та реалізація програм, зокрема, що фінансуються за кошти Державного фонду регіонального розвитку.

Новим імпульсом адміністративно-територіальної реформи став закон про приєднання сіл та селищ навколо міст обласного значення.

«Міста пасивні у процесі об’єднання громад, адже вони самі по собі спроможні. З прийняттям закону вони не стоятимуть на заваді тих, хто має бажання консолідуватися. При чому сама процедура є спрощеною та невитратною для державного бюджету», - роз’яснює Юрій Ганущак.

«Кардинальні зміни будуть продовжуватися і далі. Тому головне завдання керівників районів та міст – покриття усієї території Рівненщини об’єднаними громадами. За таких умов вибори до місцевих органів влади у 2020 році відбудуться в нових спроможних територіальних громадах», - резюмував Олексій Муляренко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реформа #країна #розвиток #пландій
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...