• Головна
  • У лікарнях більше не видаватимуть паперові талони
14:00, 15 березня 2018 р.
Надійне джерело

У лікарнях більше не видаватимуть паперові талони

У лікарнях більше не видаватимуть паперові талони

З 13 березня медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров`я. Наказом Міністерства скасовані останні талони та звітність по диспансерному нагляду. Водночас, починається перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому та використання класифікації ICPC-2 у щоденній практиці лікарів. Важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною.

Так, згідно з наказом, чинність втрачають форми:
• № 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»
• № 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду»,
• № 025-3/о «Медична карта студента № __»
• № 025-4/о «Талон на прийом до лікаря» 
• № 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта» 
• № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»
• № 031/о «Книга запису викликів лікарів додому»

Це ті облікові форми, які використовувалися насамперед при наданні первинної медичної допомоги. Як свідчить практика, для обліку лише одного візиту пацієнта в медичному закладі необхідно було зробити записи в 5-10 різних паперових документах, інформація в яких дуже часто дублюється, поставити значну кількість різних підписів та печаток.

Тому замість паперових талонів наказом впроваджується оновлена форма 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів». Ця форма буде стандартом обліку візитів пацієнтів в медичних інформаційних системах і буде формуватись автоматично із записів амбулаторної карти.

На перехідному етапі заклади первинної медичної допомоги, які наразі не комп’ютеризовані, повинні будуть вести таку відомість в паперовій формі, однак, що дуже важливо, кількість інформації для її заповнення в рази менша за існуючі форми. Також наказ суттєво спрощує і форму узагальнення обліку візитів № 039/о «Відомість обліку відвідувань пацієнтів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікарня #талони
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...