• Головна
  • На Рівненщині відновлювати пам’ятки старовини буде польська молодь
16:20, 27 вересня 2012 р.

На Рівненщині відновлювати пам’ятки старовини буде польська молодь

Представники люблінського товариства «Природі та людині» спільно з рівненськими етнографами та краєзнавцями реставрували давній цвинтар у селі Тайкури, що неподалік Рівного. Загалом тут чимало історичних об’єктів, що були б цікавими для туристів, яким далеко їхати, наприклад, у Венецію, однак відновлення цих пам’яток потребує часу, вважає керівник товариства Кшиштоф Ґорчица.

Тайкури мають давню історію. Перша писемна згадка датована 1527 роком. Тим часом володіли цією землею польські та російські магнати, серед  яких, зокрема, Вишневецькі, Радзивілли, Гуляницькі. Свого часу Тайкури отримали і Магдебурзьке право, розповідають історики.  До сьогодні тут збереглися руїни замку Вишневецьких,  костел св. Лаврентія, Свято-Покровська церква, зведена у 1731 році. Її унікальність у тому, що залишалася діючою упродовж  усього свого існування. Тут відбуваються служби й нині. А представники товариства «Природі та людині» відновлювали надгробки на католицькому кладовищі періоду XVIII-XXстоліть. Там поховані й представники місцевих заможних родин.

«Представники товариства «Природі та людині» проводили реставраційні роботи на цьому цвинтарі не тому, що він католицький. До речі, неподалік Свято-Покровської церкви розташоване давнє православне кладовище, де є поховання XVIIстоліття. Тож працювали і там. Наводили лад на могилах, за якими, по суті, нема кому доглядати,  - пояснює Олексій Нагорнюк, співорганізатор проекту, працівник Рівненського обласного краєзнавчого музею. – Ці людизаймаються відновленням пам’яті». Це не останній їх візит на Рівненщину.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...