10:04, 16 лютого 2018 р.
Прагматичність у всьому. Досвід 1. FC Union Berlin
Прагматичність у всьому. Досвід 1. FC Union Berlin
«Уніон» Берлін унікальний клуб не тільки у Німеччині, а і у всьому європейському футболі. Вболівальники та функціонери інших клубів, журналісти приїжджають щоб перейняти досвід одного з найцікавіших футбольних клубів Європи. Це історія успіху та об’єднання людей навколо мети.
Кожну ціль треба бачити з кінця
Під час розбудови клубу, побудованого на європейських принципах, дуже важливо бачити процес з кінця та на власні очі переконатися, що це може дати для людей. «Уніон» має більше 19 000 членів клубу та безліч місцевих фан-клубів. Більше 300 регіональних компаній є спонсорами клубу і кожна з них виплачує порівняно невеликі гроші, але разом вони дають чверть річного бюджету. Маючи бюджет у 43 мільйони євро, головний спонсор сплачує менше одного мільйону євро. Це дає клубу незалежність, та коли співпраця з головним партнером припиняється, то це не впливає суттєво на роботу всього клубу.
Що таке успіх для футбольного клубу
Остання перемога «Уніона» відбулася 4 листопада 2017 року, коли з мінімальним рахунком 1:0 «залізні» перемогли «Санкт-Паулі». Більше трьох місяців команда не вигравала у чемпіонаті та опустилася у нижню частину турнірної таблиці. Проте купити квитки у день матчу – неможливо! Заздалегідь було реалізовано 22 тисячі квитків. Для вболівальників «Уніону» неважлива назва суперника чи відсутність перемог. У день матчу усі збираються на «Ан дер Альтен Фёрстерай», стадіоні «Біля старого лісництва». Для людей важливий тільки рідний клуб та його майбутнє.
Стадіон «Ан дер Альтен Фёрстерай»
Ситуація зі стадіоном у Берліні дуже схожа, яку зараз має Рівне. У клуба так само не було пристойного стадіону для виступів у чемпіонаті. Але була креативність, енергія, бажання допомогти – ось що об'єднувало небайдужих. До будівництва стадіону долучилося більше 2 300 вболівальників зі всього світу. Один з них навіть приїхав з Бразилії, щоб допомогти і місяць був на будівництві стадіону.
Люди своїми руками зробили стадіон таким, який він є зараз. Кожну деталь та кожну дрібницю. Усе те, про що мріяли вболівальники зробити на стадіоні, вони зробили. На початку роботи було багато труднощів, починаючи з організаційних питань та закінчуючи обговореннями архітектурних елементів. Люди брали відпустки на роботі, лікарняні та приходили на звичайне для себе місце, але не на футбольний матч. Це було щось більш важливе. Зараз біля стадіону стоїть стела, де позначено імена усіх, хто допомагав будувати новий спільний дім.
Одна з особливостей стадіону – стоячі місця. Стадіон вміщує 22 тисячі вболівальників, але тільки 3 617 місць сидячі. Усі вони знаходяться на центральній трибуні. Приходячи за 50 хвилин до початку матчу можна побачити, як стадіон вже майже заповнений. Для людей це ще одна можливість провести час разом, обговорити майбутню гру, підготуватися до матчу, побачити передматчеве тренування своєї команди.
Місце розташування стадіону також дуже цікаве. Стадіон знаходиться в кількох метрах від лісу, а поруч з ним знаходиться будівля, де розташоване лісництво. Від цього і йде назва стадіону – «Біля старого лісництва».
Головний актив кожної компанії та кожного Народного клубу – це люди
Безперечно, «Уніон» досяг такого успіху завдяки людям, які завжди поряд з клубом. Це традиції, які передаються з покоління в покоління. Ця культура формувалася роками, щоб мати такий результат, який є сьогодні. Але шлях у 1 000 миль починається з першого кроку.
«Деякі думають, що футбол це справа життя і смерті; я абсолютно розчарований їх позицією. Готовий запевнити вас в тому, що футбол набагато, набагато важливіше».
Білл Шенклі
Юрій Сєбов, НК «Верес» Рівне
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:41
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...